Pogoń-Sokół Lubaczów wraca do okręgówki!

15

Po rocznej przerwie Pogoń-Sokół Lubaczów powróci do jarosławskiej klasy okręgowej. Lubaczowska drużyna awans zapewniła sobie na dwie kolejki przed końcem rozgrywek.

Zespół z Lubaczowa od początku rundy wiosennej był faworytem w wyścigu, którego metą jest awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Co prawda, drużynie Dariusza Steca przytrafiło się kilka potknięć, ale zamierzony cel, czyli awans do klasy okręgowej został zrealizowany. Po niedzielnym (03.06) i bardzo okazałym (7-1) zwycięstwie nad Rolnikiem Wólka Krowicka trener, zawodnicy, działacze i kibice lubaczowskiego zespołu mogą już spokojnie myśleć o przyszłym sezonie. Niedzielny „awans”, to także „zasługa” hornynieckiego Zdroju, który przegrał w Rudzie Różanieckiej i tym samym przestał zagrażać liderowi.

Jako pierwszy sygnał do niedzielnego świętowania dał Łukasz Pracało, który pokonał bramkarza gości już w 16. minucie meczu. Niespełna dziesięć minut później na 2:0 podwyższył Bartosz Grudowski. W 31.minucie trzecią bramkę dla gospodarzy zdobył Łukasz Mazur. Drogę do bramki Rolnika znalazł w tym spotkaniu nawet…bramkarz Pogoni-Sokół Karol Młodziński. W 39.minucie ustalił wynik pierwszej połowy na 4:0 po celnym strzale z rzutu karnego.W drugiej połowie lubaczowska drużyna kontynuowała strzelecką kanonadę. Bramki zdobywali: Łukasz Mazur 51′ (5:0), Łukasz Załuski 68′ (6:1) i Patryk Sochań 76′ (7:1). W 60.minucie honorową bramkę dla beniaminka zdobył Masio. Po niedzielnym zwycięstwie, zdobywcy mistrzostwa pozostają jeszcze dwa spotkania – wyjazdowe z Roztoczem Ruda Różaniecka i kończące sezon u siebie z Roztoczem Narol.

Zapewnienie awansu lubaczowskiej drużyny, to także „zasługa” Zdroju Horyniec. W 24. kolejce klub z Horyńca-Zdroju okazał się być bardzo pomocny dla lubaczowian. Po serii ośmiu wygranych z rzędu, jedna porażka była dla nich bardzo kosztowna. Wyjazdowa przegrana z Roztoczem Ruda Różaniecka (3:4) definitywnie przekreśliła szanse Zdroju na awans. Po pierwszej połowie to wicelider był zwycięski (2:1). W drugiej bramki Mariusza Bębenka, Pawła Ważnego (z rzutu karnego) i Grzegorza Ważnego (z rzutu rożnego) dały jednak sensacyjnie zwycięstwo gospodarzom. Dla Zdroju zdobywali je Kazik, Rogowski i Nepelski. Pewnym jest, że do końca sezonu Zdrój pozostanie już na drugim miejscu w tabeli.

Pełne podsumowanie kolejki w naszym partnerskim serwisie Lubaczowska Piłka.