Negocjacje w sprawie prywatyzacji Uzdrowiska Horyniec bez rozstrzygnięcia

0
Uzdrowisko Horyniec

W dniu 31 maja 2012 roku Minister Skarbu Państwa podjął decyzję o zamknięciu bez rozstrzygnięcia negocjacji podjętych na podstawie publicznego zaproszenia, opublikowanego w dniu 4 sierpnia 2011 roku na nabycie 14.144 udziałów stanowiących 89,26% kapitału zakładowego spółki Uzdrowisko Horyniec Sp. z o.o. z siedzibą w Horyńcu – Zdroju.

Przypomnijmy, że 4 sierpnia 2011 roku rozpoczęła się procedura prywatyzacyjna Uzdrowiska Horyniec. Miesiąc później zamknięto nabór ofert i ogłoszono listę czterech podmiotów zainteresowanych prywatyzacją Uzdrowiska:

  1. Pani Beata Bogusz – Dukacz, prowadząca działalność gospodarczą pod nazwą Specjalistyczny Gabinet Reumatologiczny Lekarz medycyny Beata Bogusz-Dukacz, w Horyńcu Zdroju
  2. Pan Tomasz Tront
  3. Pan Marek Thier, prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą PP-H-U Thier z siedzibą w miejscowości Świątniki Górne
  4. Europejskie Centrum Leczniczo – Rehabilitacyjne „LOTOS” Sp. z o.o. z siedzibą w Rabce Zdroju

Po zapoznaniu się z ofertami, w końcu przyznano wyłączność negocjacyjną Europejskiemu Centrum Leczniczo – Rehabilitacyjnemu „LOTOS” do dnia 10 lutego 2012. Następnie przedłużono wyłączność negocjacyjną do 30 marca. Tymczasem 16 marca parafowano projekt umowy sprzedaży Uzdrowiska (czyli stworzono umowę sprzedaży, na którą zgodziły się obie strony, ale jeszcze bez ostatecznego podpisu). Wyglądało na to, że już nic nie stanie na drodze prywatyzacji, podpisano pakiet socjalny dla pracowników, w tyle zostały wszystkie procedury prywatyzacyjne. Tymczasem wyłączność negocjacyjna została wydłużona do końca kwietnia, a w końcu kwietnia znów do końca maja. 31 maja br. na stronach Ministerstwa Skarbu Państwa ukazał się komunikat o zamknięciu bez rozstrzygnięcia negocjacji podjętych na podstawie publicznego zaproszenia, w związku ze sprzedażą Uzdrowiska Horynieckiego.

horyniec.info, MSP, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z blisko 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here