Dworzec w Łańcucie wyremontowany według projektu firmy z Lubaczowa

8

Gruntownie odnowiony i bardziej funkcjonalny – dworzec kolejowy w Łańcucie jest już czynny dla pasażerów. Zakończyła się przebudowa, która trwała od września 2010 roku. Nowy wizerunek dworca, którym chwali się teraz Łańcut i Polskie Koleje Państwowe została zrealizowana wg projektu opracowanego przez Biuro Inżynierskie Lemaz z Lubaczowa.

Budynek dworca w Łańcucie ma odnowioną elewację, wymieniony dach, drzwi i okna. Obiekt został zabezpieczony przed wilgocią. Wymienione zostały instalacje techniczne. Zmieniła się także przestrzeń związana z obsługą podróżnych. Jest bardziej przyjazna i funkcjonalna. Obiekt jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych i mających problemy z poruszaniem się. Przebudowano pomieszczenia ogólnodostępne, takie jak hol kasowy czy poczekalnia. Przygotowano także pomieszczenie dla matki z dzieckiem. Dla osób niedowidzących zostały zamontowane specjalne płytki kierunkowe, które ułatwią korzystanie z dworca. Nowością w budynku jest winda osobowa, która umożliwia dostęp nawet do przestrzeni strychowej stanowiącej rezerwę powierzchni użytkowej dla ewentualnych  przyszłych inwestorów komercyjnych.

W obiekcie został zainstalowany system monitoringu wizyjnego, który zwiększy bezpieczeństwo podróżnych. Kilkanaście kamer pozwoli na nadzorowanie pomieszczeń dworca, parkingu oraz okolic stacji. Po obu stronach budynku powstały parkingi na 55 miejsc. Zostały również wyznaczone miejsca dla osób niepełnosprawnych.

Przebudowa została wykonana przez Przedsiębiorstwo Inżynieryjno–Budowlane Ład-Bud z Tarnowa wg projektu opracowanego przez Biuro Inżynierskie Lemaz z Lubaczowa. Nadzór inwestorski prowadziła firma Kolmen sp. z o.o. z Lublina. Wartość inwestycji wyniosła ok. 3  mln złotych. Prace zostały sfinansowane ze środków budżetu państwa i własnych PKP S.A.

Dworzec w Łańcucie to jeden z wielu obiektów, które PKP S.A. – po gruntownych remontach –udostępniają w tym roku podróżnym.

elubaczow.com, pah, pkp.pl

Zobacz także

8 komentarze

  1. To nie jest artykuł podsumowujący sukcesy naszego regionu czy naszego miasta, tylko konkretna informacja, więc nie rozumiem Twoich pretensji.
    Co do dworca w Lubaczowie – jego architektura już dawno temu została obrócona w g…, w czasach kiedy „Polska rosła w siłę, a niektórym żyło się dostatniej”. Na dzisiaj ten budynek to rzadkiej brzydoty koszmarek. Gdyby nie to, że na piętrze mieszkają ludzie, to byłbym za tym, żeby to barachło po prostu zburzyć, razem z tą stodołą niegdyś służącą za jakiś magazyn oraz pokraczną wieżą ciśnień.

  2. :) zauważyłem, ale takie drobiazgi mnie nie ruszają. Zresztą „nowi” już poprawiono, czas na „nowy wizerunek…została zrealizowana”. A przestrzeń strychowa przeznaczona jest dla inwestorów komercyjnych, hehe. Co to będzie, komercyjne suszenie prania?

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here