Nowe place zabaw powstaną w Rudzie Różanieckiej, Łukawcu i Wielkich Oczach

3

Ponad sześćdziesiąt wniosków z województwa podkarpackiego, w tym trzy z powiatu lubaczowskiego zostało zakwalifikowanych do dofinansowania w ramach czwartej edycji rządowego programu „Radosna Szkoła”. Łączna kwota dofinansowania to 4,3 mln zł. Z nowych placów zabaw zbudowanych w ramach tego programu będą niebawem cieszyć się dzieci z Rudy Różanieckiej, Łukawca i Wielkich Oczu. Place zabaw mają powstać jeszcze w tym roku.

fot. Plac zabaw w Cewkowie (gm. Stary Dzików), elubaczow.com

Wnioski do wojewody podkarpackiego złożyły zarówno większe miasta jak również małe gminy wiejskie. Premiowane były zwłaszcza te samorządy, na terenie których do tej pory nie było miejsc zabaw dla dzieci. Wojewoda podkarpacki Małgorzata Chomycz-Śmigielska zatwierdziła listę zakwalifikowanych wniosków, które opiewają na łączną kwotę 4 303 999 zł. Cała pula środków przyznana Podkarpaciu została rozdzielona. Z pieniędzy ma powstać 46 nowych placów zabaw w regionie. Przeznaczono na to ok. 4 mln zł. Pozostała kwota zostanie przekazana na modernizację już istniejących miejsc zabaw (prawie 191 tys. zł) i zakup pomocy dydaktycznych (prawie 84 tys. zł).

„Radosna Szkoła” to rządowy program wsparcia dla jednostek prowadzących szkoły podstawowe oraz ogólnokształcące szkoły muzyczne I stopnia. Ma on pomóc tworzyć odpowiednie warunki aktywności ruchowej dla najmłodszych uczniów.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z 13 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

3 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here