Wystawy, koncerty, spektakle, recital skrzypcowy… a to wszystko w bibliotece!

1

O tym, że biblioteka to już nie tylko miejsce gdzie można wypożyczyć czy przeczytać książkę mogliśmy się przekonać w Lubaczowie w czasie obchodów IX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. 

„Obchody Tygodnia Bibliotek rozpoczęły się od uroczystego otwarcia dwóch wystaw. Jedną z nich była ekspozycja starodruków pochodzących ze zbiorów Muzeum Kresów, a drugą wystawa lubaczowskich pocztówek z przełomu XIX i XX w. Uroczystość zainaugurował występ wokalny w wykonaniu czterech laureatek regionalnych konkursów piosenki przygotowanych przez Pana Andrzeja Kindrata z Miejskiego Domu Kultury” – rozpoczyna podsumowanie MBP w Lubaczowie na swojej stronie internetowej.

W drugim dniu do biblioteki z artystycznym występem zawitały dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 , które przygotowała Pani Aleksandra Bek. Inspiracją do przedstawianego widowiska „… z bibliotek omamień sennych fragmenty bez sensu” Fluxus dziecięcy była książka Moersa Waltera pt. „Miasto Śniących Książek”. Fluxus dziecięcy to ciekawa forma przedstawienia, w której brali udział także goście siedzący na sali. Razem z dziećmi wędrowali po fantastycznej krainie książek ciekawych, niebezpiecznych, groźnych. Na koniec spotkania pełni wrażeń widzowie dali upust twórczości, która znalazła wyraz w liberaturze.

W trakcie obchodów w bibliotece pojawili się także uczniowie i nauczyciele z Państwowej Szkoły Muzycznej w Lubaczowie oraz młodzież wraz z Panią Grażyną Bielec z Teatru Małych Form. Kolejnym wydarzeniem był także głośne czytanie książki E.E. Schmitt’a pt. „Małe zbrodnie małżeńskie” przez zaproszonych gości. Czytaniu towarzyszył pokaz tańca towarzyskiego (walc wiedeński, tango, foxtrot) oraz akompaniament skrzypiec. „Noc Bibliotek” zakończył mini recital skrzypcowy w wykonaniu Małgorzaty Czury, Karoliny Serkis i Sylwii Klatka.

Pełne podsumowanie Tygodnia Bibliotek oraz galeria zdjęć na stronie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lubaczowie.

elubaczow.com, hp, MBP w Lubaczowie


1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here