Potężna ulewa i gradobicie w Lubaczowie – zobacz zdjęcia naszych czytelników!

55

Nic nie zapowiadało takiego rozwoju wydarzeń, w ciągu kilkudziesięciu minut ulice Lubaczowa przeobraziły się z rwące potoki! To efekt potężnej ulewy, która dzisiejszego (04.05) popołudnia nawiedziła nasze miasto! Poniżej galeria zdjęć nadesłanych przez naszych czytelników.

 Autorzy zdjęć: tomek_944, kasiulas, Aśka Schritter, Reporter Elubaczow

55 komentarze

 1. Sytuacja powtarza się co roku , gdy trochę lepiej popada . Czy ktoś w ogóle czyści kanały burzowe ?
  U nas na Matejki przy „remoncie ” drogi zasypano kanały burzowe tłumacząc „że na drugi rok zrobią” . Po pół roku droga po remoncie wygląda jeszcze gorzej niż przed. I tak nam obiecują z roku na rok . Zainteresowanych zapraszam na przejażdżkę . Droga bardzo dobra na test zawieszenia.

 2. a może w tym wypadku włodarze miasta powinni się poczuć odpowiedzialni i może ktoś w końcu weźmie za to odpowiedzialność – DYMISJA LUB ODPOWIEDZIALNOŚĆ KARNA?!
  TO ZAKRAWA POWOLI NA KPINĘ, ale cóż ciepłe stołki a reszta niech się ludzie martwią my mamy dobrze
  wybory nie tak blisko lecz ludzie pamiętają…

 3. Nie bronię włodarzy miasta, ale skrzyżowania, które są na zdjęciach, to: Słowackiego-Krasińskiego (drogi powiatowe), Unii Lubelskiej-Konopnickiej (powiatowa z wojewódzką). Dlaczego zarządy tych dróg, a także ich mocodawcy (starosta, marszałek) mogą spać spokojnie, a my chcemy rozliczać jedynie władze miasta? Bo drogi są na terenie miasta? A czy miasto może remontować drogi, które do niego nie należą? Może warto by zacząć kierować pretensje do prawdziwych winnych.

 4. na ulicy Unii Lubelskiej kanały burzowe są drożne, ale niestety ich przepustowość powoduje ciągłe zalewanie skrzyżowania Unii/Konopnickiej. Kanalizacja, która była budowana chyba jeszcze pod koniec lat 70-tych.

 5. bebe napiszesz chodź raz cos po ludzku szukasz wyrazów na wikipedii wielki mądry, człowieku mam praktyki jako psychiatra i powiem ci szczerze że tobie by się on naprawdę przydał. masz zrytą psychę

 6. to i ja się wypowiem, bbbe ma racje – do władz miasta te drogi nie należą i mało kto zdaje sobie z tego sprawę, a z drugiej strony to co mają zrobić?kratki są zbyt małe żeby przyjąć w tak krótkim czasie taką ilość wody. Niestety nic tu nie pomoże…a dwa razy w roku jak zaleje na 15 min krzyżówkę to chyba nic się nie stanie.

 7. Prawda jest taka, że jeśli władze miasta nie dadzą swoim organom finansów na przeprowadzenie tego typu modernizacji to niestety, ale „młody…” ma rację – same zarządy nic nie zrobią, bo są od tego uzależnione. Niby tacy zorientowani w lokalnej polityce jesteście, a koko euro spoko wiecie… Poza tym zainteresujcie się trochę jak olbrzymie są to koszty, no ale przecież… u nas pieniądze na drzewach rosną, prawda? o zgrozo, co za naród.

 8. @wujek, jak ty taki zorientowany jesteś, to wytłumacz co miałeś na myśli: „jeśli władze miasta nie dadzą swoim organom finansów na przeprowadzenie tego typu modernizacji to niestety, ale … same zarządy nic nie zrobią, bo są od tego uzależnione.” Jakim to „organom” miasto może dać finanse na drogi? I co ma miasto do „zarządów” dróg? O ile wiem, to nie istnieje miejski zarząd dróg, a drogi, o których tu mowa nawet do miasta nie należą. A co mają drogi do polityki? 🙂 Zarzucasz innym niewiedzę, a sam piszesz jakieś komiksy.

 9. Bebe – daj spokój. Przecież widzisz, że to są ludzie, którzy z WOSu nie pamiętają, ilu posłów mamy w Sejmie, a Ty wymagasz od nich logicznego myślenia i orientacji w kwestiach związanych z finansowaniem poszczególnych inwestycji.

 10. do xxx: jeżeli zalewałoby Ci dom dwa razy w roku, też przyjmowałbyś to tak lekko na klatę?? Bo ja nie i szczerze mam dość takiej sytuacji. Zamiast wywalać kasę na głupią rewitalizację rynku, mogliby zrobić choć jedną krzyżówkę w mieście. Lubaczów i jego infrastruktura są strasznie zaniedbane. Czy Wy tego nie widzicie????

 11. Vito. Czy Ty i Tobie podobni naprawdę jesteście tak ograniczeni? Czy do Was nie dochodzi, że pieniądze na rewitalizację, a pieniądze na inwestycje drogowe to dwa niezależne od siebie źródła finansowania oraz dwa niezależne od siebie podmioty odpowiedzialne za daną infrastrukturę? Czy naprawdę nasze społeczeństwo jest tak ograniczone, że nie jest w stanie myśleć?
  Pieniądze na rewitalizację dostało MIASTO LUBACZÓW. Przekazanie chociażby jednej złotówki na inny cel skutkowałoby koniecznością zwrotu tej dotacji. Czy na tym etapie załapałeś? Przełożę na chłopski rozum: Ktoś dał pani burmistrz pieniądze na konto miasta mówiąc, że ma za nie zrobić rynek i nic innego tego kogoś nie interesuje. Jeżeli nie zrobi rynku albo zrobi za nie coś innego, to ten ktoś przyjdzie i zabierze jej te pieniądze (wszystkie).
  Jeżeli teraz zrozumiałeś, to przechodzimy do drugiego etapu uświadamiania.
  Przedstawiona na zdjęciu droga nie jest drogą miejską, co oznacza, że MIASTO LUBACZÓW nie jest jej właścicielem i nie może prowadzić na niej inwestycji.
  Przekładając na prosty chłopski rozum: Nie mogę przyjść do Twojego domu i rozwalić ściany twierdząc, że robię aneks kuchenny, bo Zośka uważa, że masz zły układ chaty. Tak nie mogę zrobić, bo Twoje mieszkanie nie jest moim mieszkaniem i nie mam do tego prawa.
  Zastanawiam się nad złożeniem zawiadomienia do Prokuratury na Waszych nauczycieli, bo uczeń z taką wiedzą nie ma prawa otrzymania świadectw ukończenia szkoły.

 12. bebe// pusty ignorancie, nie zarzucaj mi niewiedzy bo widzę, że to Ty nic nie wiesz, maiłem Cię za człowieka inteligentnego, ale chyba lama ma więcej inteligencji. A myślisz, że pod kogo podlegają zarządy? no proszę, wykaż się? jeśli jest wojewódzki to pod wojewodę, a powiatowy to pod starostwo, nie jarzysz jeszcze? aż taka ciemna masa z Ciebie? może odpowiedzi do swoich postów też sam sobie dopisujesz? Proszę bardzo, właśnie CIę oświeciłem, nie musisz klaskać, bo pewnie rąk złożyć nie potrafisz – masz dwie lewe.

 13. moim błędem było użycie zwrotu „władze miasta” tutaj akurat zbyt ogólnikowo to ująłem bo nie chodziło mi o Panią Burmistrz ani nikogo z miasta, mam coś takiego, że myśląc o władzach miasta myślę od razu o powiecie itd. bo bądź co bądź, w dużej części tymi terenami rządzą.

 14. Zawsze tak jest, że im większy matoł, tym bardziej zarozumiały i agresywny. Szkoda słów, szkoda tłumaczenia. Raz jest „za” raz „przeciw” w tej samej sprawie, a czasem jest „za” a nawet „przeciw”. „myśląc o władzach miasta myślę od razu o powiecie” – bez komentarza. „moim błędem było użycie zwrotu >>władze miasta<< tutaj akurat zbyt ogólnikowo to ująłem bo nie chodziło mi o Panią Burmistrz ani nikogo z miasta". Kto więc jest władzą w tym mieście? "A myślisz, że pod kogo podlegają zarządy? no proszę, wykaż się? jeśli jest wojewódzki to pod wojewodę…". I tu się mylisz wszechwiedzo chodząca. Ogólnie miszmasz pojęciowy, pseudowiadomości, nadużywanie ruskiej wódy.

 15. @Luk: nie do końca się z tobą zgadzam w kwestii tej własności, bo jak miasto buduje kanalizacje sanitarną pod drogą np wojewódzką to jakoś można, wszystko to kwestia dogadania i uzyskania odpowiedniej zgody właściciela działki. A z tymi zalewaniami to kwestia dotarcia kto jest właścicielem danej infrastruktury, kto odpowiada za jej konserwację i dlaczego jest „nie drożna”, podejrzewam że jest drożna ale jej przepustowość nie przystaje do dzisiejszych potrzeb. Ulewy występowały i w latach ubiegłych – 10 lat wstecz i nie zalewało tak jak teraz ale od tego czasu proszę policzyć ile metrów kwadratowych placów i parkingów zostało wybrukowanych i odpływ wody podłączony do kanalizacji, która niestety nie została od tego czasu rozbudowana. Odpowiedź nasuwa się sama i tak się będzie działo cały czas dopóki nie powstanie nowy większy kolektor deszczowy.

 16. Kanalizacja deszczowa jest oczywiście miejska i tu pewna inicjatywa powinna należeć do miasta. Ale do tego trzeba rozkopać drogi nie należące do miasta. Tu zaczynają się schody, bo po pierwsze – miasto nie będzie mogło wyremontować tych dróg, bo to nie jego własność, po drugie – właściciele dróg mogą się nie zgodzić na poniesienie kosztów, bo mają inne plany, bo brak kasy itp. Obiło mi się o uszy, że skrzyżowanie Unii Lub-Konopnickiej miało być przebudowane w ramach przebudowy ciągu drogi woj. Dachnów-Budomierz. Ostatnio położono nową nawierzchnię i trochę chodników. Obawiam się, że na tym koniec i nie wierzę, żeby pozwolono teraz to skrzyżowanie rozkopać. No i kwadratura koła.
  @Odp, masz rację w kwestii brukowania placów. Nie pamięta się przy tym o zdolnościach istniejącej kanalizacji. Ciekawe, czy przy planach remontu rynku (czyli niemal całkowitemu zabrukowaniu) pomyślano o tej kwestii. Jak widać na zdjęciach uliczki wokół Rynku już są podtapiane, a jak dojdzie wielki plac, z którego będzie spływać woda…

 17. @bebe
  Jeżeli miasto robiłoby kanalizację deszczową i przy tym musi rozkopać drogi to musi je doprowadzić do stanu pierwotnego i na pewno to może robić w ramach swojego budżetu ale tu zaczynają się schody bo takie inwestycje kosztują grube miliony zł., których w budżecie miasta brak i koło się zamyka.

 18. bebe// nie udawaj debila, bo dobrze wiesz, że niechcący wziąłem ich jako ogół. Dobrze wiem kto jest władzą w mieście, kto w powiecie, a kto w województwie, ale nie tylko oni mają wpływ na pewne rzeczy, tutaj masz dobry przykład. Przecież widzisz, że w centrum miasta przecinają się drogi podlegające pod różne instytucje i własnie O TO mi chodziło, ale niechcący zamotałem sprawę. Jeden błąd i od razu insynuujesz, że ktoś nadużywa ruskiej wódy? z nas dwóch to chyba Ty i jak widać szkodzi Ci, więc przestań chłopie. Faktycznie, biję się w pierś za sformułowanie „władze miasta” w lekko złym kontekście, ale miałem na myśli co innego, sam dobrze wiesz o co chodziło. Następnym razem zastanów się zanim zaczniesz pisać takie rzeczy bo sam alfą i omegą nie jesteś, a uważasz się za pępek świata. Trzeba było startować w wyborach skoro jesteś takim pożal się Boże „mózgiem”. Zaraz zaraz, a może startowałeś ale nic to nie dało i teraz wylewasz swoje żale i niespełnione nadzieje? Wynieśmy bebe od razu na ołtarze.

 19. a z Twoich wypowiedzi wynika, że to właśnie Ty jesteś agresywny, zarozumiały, a w dodatku arogancki. Nie lekceważ innych, bo kiedyś się na tym przejedziesz, to Ci mogę zapewnić. Próbujesz zrobić z innych debili odwracając kota ogonem? dobrze, ale to świadczy o stopniu Twojej kultury i wychowania, bo nerwy ponieść mogą każdego i każdy może się pomylić, mając co innego na myśli. Większość Twoich komentarzy idealnie odzwierciedla Twój charakter i przepełniającą Ciebie żółć. Wiecznie niezadowolony, wszystkowiedzący, niespełniony człowieczek z aspiracjami wyższymi niż na to zasługuje.

 20. Hahaha 😀 O masz, już wiem o co bebe się tak czepia!! Popełniłem gafę, dopiero teraz to zauważyłem. Pisząc o wojewodzie miałem na myśli drogi gminne, a nie wojewódzkie tak jak to napisałem wyżej. Ajć, cholera pisanie komentarzy po nocach to chyba nie jest dobry pomysł jak widać, czasami warto poczekać do rana. Bebe, tutaj akurat zwracam Ci honor bo nie zauważyłem mojego błędu, szczerze przyznaję. Pan Karapyta jest osobą, która zajmuje się województwem, w tym drogami, ponieważ podlegają pod marszałka. Przepraszam, faktycznie głupi, nieumyślny błąd.
  Nie zmienia to jednak faktu bebe, że należy CI się trochę powściągliwości, ponieważ najeżdżanie na innych i sugerowanie niewiedzy to przejaw chamstwa i prostactwa. No ale jeśli chcesz, żeby tak Cię tu postrzegano to proszę bardzo..

 21. Sam widzisz, piszesz nieprecyzyjnie, wręcz myląco, a obrażasz się na zwrócenie uwagi. Jedna pomyłka w tekście – pal sześć, ale tekst składający się z samych nieścisłości… no cóż, ktoś inny ma prawo uznać to za niewiedzę. A co do chamstwa – nie widzę, żebym choć raz obdarzył Cię epitetem, a Ty mi ich nie szczędzisz. Może faktycznie nie pisz po nocach.

 22. Wolę dobitnie powiedzieć co mi na duszy leży niż ubierać to w słowa, które drastycznie pokazują Twój negatywny stosunek do innych, co jest po prostu obłudne. Może po prostu chciałem ująć w powyższych komentarzach kilka rzeczy na raz i zwyczajnie lekko pomieszałem wątki, coś strasznego? w kocu się poprawiłem. To nie jest matura pisemna, żebyś oceniał mój styl pisania. Widzę, że lubisz myśleć prosto, a nie złożenie, więc muszę uważać, żebym następnym razem Cię czasem nie urazić i nie przeinaczyć faktów, bo jeszcze karą śmierci zaczniesz straszyć 😉

 23. No to jak Luk??? Jestem ograniczony bo twierdzę, że kanalizacja miejska jest stara i wymaga remontu?? Ja o drodze nic nie wspominałem. Szkoda tylko, że porywasz się z komentarzami nie zastanawiając się nad tym na co dokładnie odpisujesz. Szkoda z Wami gadać. Każdy tutaj skacze każdemu do gardła.

 24. wszyscy macie wiele do powiedzenia a problemy jak były tak są , czepiacie sie wladz miasta ale naprawde starostwo i województwo nic nie robia by poprawic stan rzeczy, mają radochę ich nikt sie nie czepia, winne sa jak zwykle wladze miasta, a zarządy powiatowe i wojewódzkie są chetne do poprawy warunków jezeli miasto dołozy 50% do remontu dróg i chodnikow a kanalizację zrobi za wlasne funmdusze mimo, że drogi sa wojewódzkie i powiatowe, chyba jest to chore, jezeli wlascicielem jest powiat to niech pokrywa w całosci burzówkę i drogi i naprawe chodnikow, kazdy chce rządzić w mieście ale do wydawania pieniędzy jest tylko miasto,i wszystkie psy wiesza sie na wladzy miejskiej, moze w końcu to nalezy zmienić i przywrócić stan zgodny z prawem ; jesteś włascicielem to w calosci odpowiadasz za stan dróg, mostów, chodników, kanalizacji burzowej!- miasto tylko nadzoruje

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here