Uczniowie lubaczowskiego LO posłami na Sejm Dzieci i Młodzieży

13
fot. LO Lubaczów

Karolina Bajan i Damian Strojny z lubaczowskiego Liceum im. Tadeusza Kościuszki jako jedyni z naszego powiatu będą uczestniczyli w XVIII Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży, która odbędzie się 1 czerwca w Warszawie.

Czerwcowy wyjazd do sejmu, to efekt. m.in. organizacji przez uczniów „ogólniaka” debaty pt. „Istnienie współpracy pomiędzy samorządem lokalnym a samorządem uczniowskim w naszej szkole – rzeczywistość czy fikcja?”, która odbyła się w Lubaczowie końcem marca br. Spośród kilkuset szkół, które zgłosiły się do udziału w projekcie, grono specjalistów wybrało najlepsze. Wśród wybranych, jako jedyni z powiatu lubaczowskiego i kilkunastu z Podkarpacia znaleźli się lubaczowscy licealiści.  Karolina i Damian będą wśród 460 młodzieżowych posłanek i posłów, którzy spotkają się żeby rozmawiać o roli szkolnych instytucji demokratycznych w kształtowaniu postaw demokratycznych i obywatelskich wśród młodych ludzi.

– Gdy 20 kwietnia dowiedzieliśmy się, że się dostaliśmy się na do Sejmu Dzieci i Młodzieży byliśmy zachwyceni. Ważne dla nas jest to, że 1 czerwca na ul. Wiejską zjedzie się aktywna młodzież z całej Polski, a wśród nich właśnie my. Ta wiadomość była dla nas ogromnym zaskoczeniem, a zarazem docenieniem lubaczowskiego LO, gdyż przygotowaną przez nas debatę eksperci w Warszawie ocenili wysoko. Dzięki temu wywalczyliśmy dwa mandaty poselskie – mówi Damian.

Organizatorem XVIII Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży jest Kancelaria Sejmu w porozumieniu z Fundacją Centrum Edukacji Obywatelskiej i Ministerstwem Edukacji Narodowej.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

13 komentarze

  1. Jansne powinniście dostać jakąłś nagrode od Pani Burmistrz lub Pana Starosty!
    Damian, ty często wyjeżdżasz wspólnie z młodszymi dzieciakami na różne konkusy, festiwale, zloty itd. z ZHP i w ten sposób o naszym mieście jest głośno! brawo!

  2. w Związku Młodzieży Socjalistycznej Lubaczów pewnie też miał swoich przedstawicieli, cały ten sejmik młodzieżowy to tylko PR. Naczelny wam powie co ma młodzież robić, olać władze zero współpracy, chyba że chcecie zostać wykształconymi z dużych miast

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here