Jutro ostatni dzień zapisów na warsztaty dziennikarskie dla uczniów lubaczowskiego LO

0
Warsztaty dziennikarskie w lubaczowskim LO.

Lubaczowskie Liceum Ogólnokształcące uzyskało dofinansowanie ze środków unijnych na realizację projektu warsztatów dziennikarskich dla swoich uczniów. Realizacja projektu rozpoczęła się w marcu i potrwa rok. W połowie stycznia Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie ogłosił wyniki konkursu w ramach działania 9.5 „Oddolne inicjatywy edukacyjne na terenach wiejskich”. Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Lubaczowie uzyskało dofinansowanie w kwocie 47 tysięcy złotych na realizację projektu „Mamy szansę – dajemy szansę”, złożonego przez nauczycieli – informuje dyrekcja liceum.

Opiekę nad młodzieżą sprawować będą nauczyciele: Agnieszka Dobrowolska, Marta Zabrońska oraz Marek Chmiel. Projekt przewiduje organizację warsztatów dziennikarskich, skierowanych do uczniów tej szkoły. Realizacja projektu rozpocznie się już w kwietniu tego roku i będzie trwać do marca 2013 roku.

 

JEŻELI CHCESZ:

• rozwijać zainteresowania i pasje,
• poznać ciekawych ludzi,
• dostrzegać potrzeby innych,
• podnieść poziom samooceny,
• sprecyzować plany rozwojowe…

TO TEN PROJEKT JEST WŁAŚNIE DLA CIEBIE !

Projekt będzie realizowany od 01.04.2012 do 31.03.2013 i skierowany jest do 30 osobowej grupy uczestników Liceum Ogólnokształcącego Tadeusza Kościuszki w Lubaczowie, którzy zainteresowani są poszerzeniem swoich kompetencji dziennikarskich, interpersonalnych i społecznych.

Projekt obejmuje następujące zadania:

1. Zajęcia psychologiczne „Mobilizujemy się do działania” – 18 godzin prowadzonych przez wykwalifikowanych psychologów i trenerów.
2. Warsztaty dziennikarskie „ Zmiany zaczynamy od siebie” – 24 godziny warsztatów prowadzonych przez doświadczonych dziennikarzy i pedagogów. W ramach warsztatów uczestnicy poznają warsztat pracy dziennikarza, przeprowadzą szereg wywiadów na podstawie których przygotują audycje radiowe, notatki prasowe itp.
3. Działania dziennikarskie i społeczne – „A teraz zmieniamy innych”. Zadanie obejmuje 36 godzin zajęć w terenie, są to: spotkania, wywiady, wystawy, audycje itp.

ZAPISY W DNIACH 16-20.04.2012 W BIURZE PROJEKTU pokój nr. 31

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

elubaczow.com, LO Lubaczów


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here