fot. elubaczow.com
fot. elubaczow.com

W niedzielę zespoły występujące w lubaczowskiej A i B klasie zainaugurowały wiosenną rundę rozgrywek. Już w pierwszej kolejce nie zabrakło emocji i niespodzienek.

Pierwszy mecz o punkty w tym roku fatalnie będą wspominać zawodnicy i kibice Roztocza Narol. Kandydat do awansu niespodziewanie przegrał w Krowicy z Granicznymi i to aż 0:5. Porażka już w pierwszym spotkaniu rundy wiosennej przekreśla i tak małe już szanse zespołu z Narola na awans do klasy okręgowej. Nie zawiódł lider. Pogoń-Sokół Lubaczów, zgodnie z wcześniejszymi przypuszczeniami, gładko ograł u siebie Błękitnych Futory 4:0, mimo tego, że mecz odbył się na zastępczej murawie lubaczowskiego stadionu. Bramki dla MKS zdobyli: Paweł Małecki (dwie), Łukasz Mazur i Radosław Hojdak. Zwycięstwo lubaczowskiej drużyny nie powiększyło jednak przewagi nad drugim Zdrojem Horyniec. Wicelider grał u siebie z Juvenią Cieszanów i wygrał 2:1. Zwycięskie bramki dla horynieckiego klubu zdobyli J.Gryszczyk i S.Rogowski. Pełne podsumowanie pierwszej kolejki spotkań w naszym partnerskim serwisie Lubaczowska Piłka.

Wyniki 14.kolejki spotkań w lubaczowskiej A klasie:

Pogoń/Sokół Lubaczów – Błękitni Futory 4:0 (2xP.Małecki,Ł.Mazur,R.Hojdak)
Roztocze Ruda Różaniecka – Start Lisie Jamy 3:5 (2xG.Ważny,P.Ważny – 2xM.Machczyński,M.Machczyński,M.Antonik, R.Machczyński)
Zdrój Horyniec – Juvenia Cieszanów 2:1 (J.Gryszczyk,S.Rogowski)
Santos Piwoda – Huragan Basznia Dolna 4:3 (3xK.Gawura,R.Skrzypek – M.Młodowiec,W.Nepelski, G.Mazurkiewicz)
Ursus Dachnów – Gwiazda Wielkie Oczy 8:0
Zryw Młodów – Wólka Krowicka 3:0
Graniczni Krowica – Roztocze Narol 5:0

W siedmiu meczach pierwszej wiosennej kolejki lubaczowskiej B klasy strzelono w sumie 32 bramki, w tym aż osiem u lidera w Cewkowie.

Były planowe zwycięstwa, nie obyło się też bez niespodzianek. Doskonale rozpoczęli Czerwoni Cewków. Lider rozgrywek zafundował sobie i swoim kibicom prawdziwą piłkarską strzelaninę, rozbijając u siebie Leśnika Płazów 8:0. Aż cztery bramki dla gospodarzy zdobył Rafał Witko, dwie dołożył Marcin Wawrejko, który wszedł w drugiej połowie zastępując Rafała Kolczaka. Po jednym trafieniu zaliczyli Wiesław Czyż i Mateusz Cempa. Rozmiar zwycięstwa jest imponujący, jednak już w przedmeczowych zapowiedziach brano pod uwagę również i taki rezultat. Czerwoni udowodnili, że są głównym kandydatem do awansu z B-klasy. Pełne podsumowanie pierwszej kolejki spotkań w naszym partnerskim serwisie Lubaczowska Piłka.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here