Young journalists from Lubaczów talked with their partners from Pakistan

2
fot. ZS w Lubaczowie

Młodzi dziennikarze z Zespołu Szkół im. gen. Józefa Kustronia w Lubaczowie w ramach współpracy z organizacją „All Christians Welfare Association” uczestniczyli w wideokonferencji ze swoimi rówieśnikami z Pakistanu. To pierwszy, „poznawczy” etap dłuższej współpracy, w której udział bierze dziesięciu uczniów lubaczowskiej placówki. 

Wideokonferencja odbyła się 13 marca br. w godzinach porannych. Pierwsza rozmowa z pakistańskimi partnerami miała na celu zapoznanie się rozmówców i obejmowała zagadnienia związane ze szkołą, planem dnia, spędzaniem wolnego czasu oraz zainteresowaniami. Młodzież kontaktuje się przy pomocy programu Skype oraz poczty elektronicznej. Rozmowy prowadzone są w języku angielskim, według wcześniej ustalonych tematów. W projekcie uczestniczą uczniowie, którzy wyróżniają się zdolnościami językowymi. Takie wideokonferencje to m.im. okazja do rozwinięcia umiejętności posługiwania się językiem angielskim oraz poznania kultury i tradycji mieszkańców Pakistanu. Współpracy patronuje Ambasador Polski w Pakistanie.

Organizacja pozarządowa  All Christians Welfare Association” (ACWA) działa a Pakistanie od 2008 roku, choć przez tamtejszy rząd została oficjalnie zarejestrowana w lutym 2011 roku. ACWA jest grupą ludzi, chrześcijańskiej społeczności żyjącej w Pakistanie, która szanuje każdą religię czy kolor skóry i walczy z wszelkimi przejawami dyskryminacji. Organizacja ta wspiera ludzi biednych w zakresie zaspokojenia podstawowych ich potrzeb. Celem działalności jest także m.in. walka z ubóstwem, analfabetyzm i problemami zdrowotnymi.

elubaczow.com, ZS Lubaczów, ACWA


2 komentarze

 1. programu Skype,poczty elektronicznej,w języku angielskim….SENSACJA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! No chyba że w Lubaczowie….
  i Jeszcze ci chrześcijanie w Pakistanie zreszta oni sa najciekawsi z tego (NEWSA)
  czy uczniowie sami ich tam odnalezili
  Całkowita liczba chrześcijan to około 2,8 mln (2008 rok), co stanowi 1,6% mieszkańców tego kraju. Połowa z nich należy do Kościoła katolickiego, reszta to protestanci i inne wyznania (m.in Świadkowie Jehowy).Liczba ludności (2009)
  • całkowita
  • gęstość zaludnienia 6. na świecie
  176 242 949[1]▲
  219 osób/km

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here