fot. lubaczow.powiat.pl
fot. lubaczow.powiat.pl

We wtorek 6 marca poznaliśmy najlepszych sportowców i trenerów w powiecie lubaczowskim.  Zwyciężczynią w dwóch kategoriach okazała się Alicja Pałczyńska mistrzyni Polski w Karate Fudokan w konkurencji fuku-go, wicemistrzyni Świata w konkurencji kata drużynowego na Mistrzostwach Świata w Karate Fudokan w Belgradzie, a także zdobywczyni IV miejsca w konkurencji kata indywidualne na wcześniej wspomnianych mistrzostwach – informuje na swojej stronie Starostwo Powiatowe w Lubaczowie.

 Cieszy mnie fakt nie tylko samego sukcesu i tego, że moje ponad 20 letnie wysiłki zostały docenione, ale także to, że oprócz mnie w plebiscycie zostali wyróżnieni Czesław Stankiewicz – mój dawny trener i Patrycja Mazurkiewicz moja wychowanka. To bardzo dobry element promocyjny dla dyscypliny sportu, którą uprawiamy i znak, że w tej kwestii w powiecie lubaczowskim dzieją się dobre rzeczy – mówiła zwyciężczyni.

Plebiscyt, jak co roku podzielony był na dwie kategorie. Najlepszego sportowca i trenera wybrała Kapituła Honorowa w skład, której wchodzą burmistrzowie i wójtowie z powiatu pod przewodnictwem starosty lubaczowskiego. Druga kategoria to najpopularniejszy sportowiec i trener, gdzie za pomocą wiadomości sms głosowali wszyscy zainteresowani.

Drugim zaraz po Alicji Pałczyńskiej najlepszym sportowcem powiatu lubaczowskiego został Jakub Kida – wicemistrz województwa w biegu na dystansie 300 m, wicemistrz w biegu sztafetowym 4×100 m i  zdobywca III miejsca w mistrzostwach Polski młodzików w sztafecie 4x100m. Miejsce trzecie zdobyła Patrycja Mazurkiewicz – reprezentantka Polski w karate tradycyjnym Fudokan z Narola Wsi.

W kategorii najlepszy trener drugie miejsce zajęli Jan Argasiński i Czesław Stankiewicz. Trzecie natomiast Krzysztof Milo.

W kategorii najpopularniejszy sportowiec:

I – Wojciech Pietryga
II – Jakub Kida
III – Bartłomiej Antosz

W kategorii najpopularniejszy trener roku 2011:

I – Witold Zaborniak
II – Czesław Stankiewicz
III – Barbara Jóźwik – Przednowek

Najpopularniejszego trenera w powiecie lubaczowskim – Witolda Zaborniaka cieszy przede wszystkim fakt, że jego praca została doceniona. Jak sam mówi sukcesy przemijają, ale dobre słowa pozostają w pamięci.

Więcej zdjęć na stronie: www.lubaczow.powiat.pl

Źródło: Starostwo Powiatowe w Lubaczowie

15 komentarze

  1. Gratuluję wszystkim zwycięzcom, tak sportowcom, jak ich opiekunom. Jesteście WIELCY i zaszczyty się Wam w pełni należą. A teraz kamyczek do ogródka, proszę mi wybaczyć, nie podoba mi się, że „Najlepszego sportowca i trenera wybrała Kapituła Honorowa w skład, której wchodzą burmistrzowie i wójtowie z powiatu pod przewodnictwem starosty lubaczowskiego.” Czy to są fachowcy od sportu? Czy laury najlepszego sportowca i trenera w Polsce przyznaje premier i ministrowie? Może i na naszym prowincjonalnym podwórku też przydałoby się rozłączenie sportu i polityki?

  2. Panowie może i macie raje a może i nie moim zdaniem dobrze że kapituła wybiera i wybiera rozsądnie i sprawiedliwie widzicie Pani Alicja tytuł v-ce Mistrzyni Świata w dwóch konkurencjach to jest dopiero osiągniecie prosze mi powiedzieć i podać kogos w naszym powiecie czy ktoś ma takie osiągniecia Jak pani ALA ???? Nikt poprostu nikt i to 1 miejsce jej sie należy. Znając życie gdyby nie kapituła to przy głosach sms by ktoś zajął inny kto startował w jakiś zawodach gminnych itd.

  3. Ja myślę, że formuła jest ok. Najlepszego wybiera Kapituła, Najpopularniejszego mieszkańcy. Przy głosowaniu sms wyniki mogą być zawsze różne i niekoniecznie wyniki sportowe mają wpływ na ostateczny wynik głosowania.
    A Kapituła wybiera najlepszych i bierze za swoją decyzję odpowiedzialność. W tym roku wybór był 100 % trafiony !!! Gratulacje na Ali!

  4. Trafność tegorocznych decyzji kapituły nie zmienia faktu, że impreza, z natury sportowa, tchnie politycznym happeningiem. A tak nie powinno być i lokalni politycy powinni wykazywać się większym wyczuciem jeśli chodzi o podejmowanie decyzji w dziedzinach, w których nie są fachowcami.

  5. Powiat ma ze sportem tyle wspólnego co nic, niech się pochwalą czy przekazali kasę na jakiś klub. PCKiSportu, oprócz festynów i drukowania plakatów to ze sportem też nie ma nic wspólnego. Sport w naszym powiecie to błazenada podniesiona do kwadratu. Nie mam nic do karate, ale to sport mało popularny, gdzie siatka, ręczna, lekkaatletyka, tenis, piłka nożna jest ale poziomem odbiega lata świetlne od orkanu Jarosław. Każda liga amotorska to wpisowe 200 zł, w Anglii takie ligi są za darmo z całą otoczką. Tylko skąd bydło może wiedzieć jak się organizuje sport, …..U nas tylko zdjęcia, wreczanie pucharów, klepanie się po plecach. CCCP, ale nasi dzielni „reporterzy” są w stanie zrelacjonować wszystko

  6. Jak miło pokazać się w świetle reflektorów, wręczyć coś, uścisnąć się z laureatem. O tym napisze prasa (ta, która wie, że ma napisać), opublikuje zdjęcia, relację, może nawet fragment przemowy do tłumu nagrodzonych. Widzę @L, że się rozumiemy i mamy te same odczucia. Nam i tak brak już słów, a zainteresowani co najwyżej się oburzą i odbiorą nasze uwagi jako atak polityczny 🙂 Co do wyborów najlepszych sportowców, inicjatywa chwalebna. Co do sposobu wyborów – już pisałem…

  7. Wybór najlepszych sportowców przez wójtów i burmistrzów to rzeczywiście poroniony pomysł. A sama nazwa „plebiscyt” jest używana także w np. ogólnopolskich typu: Najlepszy sportowiec Polski Przeglądu Sportowego i TVP

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here