Lubaczowscy licealiści wrócili z Parlamentu Europejskiego

1
fot. Nadesłane

W dniach 21-24 lutego br. uczniowie LO im. Tadeusza Kościuszki brali udział w programie Euroscola organizowanym przez Parlament Europejski w Strasburgu. Wyjazd był nagrodą dla uczniów klasy Ie1 i wychowawczyni – pani Elżbiety Ciemięgi za zajęcie I miejsca w szkole i IX w Polsce w Międzynarodowym Konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej.

Uczniowie wyjechali z Lubaczowa w nocy z poniedziałku (20.02) na wtorek. Po drodze zwiedzili Pragę i Monachium. W samym Strasburgu, uczestnicy wycieczki mieli m.in. możliwość zajęcia miejsc posłów europejskich w sali obrad i zwiedzenia budynku Parlamentu Europejskiego. Lubaczowscy licealiści wraz z rówieśnikami z innych krajów rozmawiali także w grupach roboczych o swoich poglądach na temat spraw pierwszorzędnych w Europie. Pobyt w Parlamencie zakończył hymn europejski i wspólna fotografia.

Wyjazd pozostanie na długo w naszej pamięci. Dał nam nie tylko możliwość poznania pracy euro parlamentarzystów, w których role wcieliliśmy się, ale także  pozwolił spotkać się z rówieśnikami z innych  krajów europejskich, doskonalić swoje umiejętności językowe oraz poznawać historię i kulturę Europy – podsumowali uczestnicy wycieczki.

Quiz internetowy Euroscola to konkurs wiedzy o Unii Europejskiej, organizowany przez Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego w Polsce i przeznaczony dla uczniów gimnazjów (14-16 lat) i szkół ponadgimnazjalnych (16-20 lat).

elubaczow.com, Uczennice klasy Ie1– Magda Z., Iza A., Magda K., Agnieszka N.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here