Lubaczów: XX Światowy Dzień Chorego

0
fot. Starostwo Powiatowe

Inauguracją spotkania była Msza Święta pod przewodnictwem ks. Biskupa Mariusza Leszczyńskiego.

Po mszy świętej podopieczni DPS w Lubaczowie i Wielkich oczach oraz podopieczni DPS w Rudzie Różanieckiej zaprezentowali zebranym część artystyczną spotkania.

– Moim podopiecznym oprócz zdrowia, możemy dziś  życzyć wielu sukcesów na scenie aktorskiej oraz by nigdy nie stracili tego zapału, tej energii  ponieważ to dzięki nim mogę zrealizować się jako instruktor i dzięki nim jesteśmy tu wszyscy razem – mówił  Kuc Krzysztof instruktor terapii zajęciowej w Domu Pomocy Społecznej w Rudzie Różanieckiej.

Warto wspomnieć, że grupa teatralna z Rudy Różanieckiej znana jest nie tylko w powiecie lubaczowskim, ale także poza jego granicami.

– Braliśmy udział w międzynarodowym przeglądzie w Dąbrowie Górniczej(…). Żeby występować na scenie trzeba mieć talent i chęci. Sama nauka tekstu wymaga dużo zaangażowania i poświęcenia sporej ilości wolnego czasu.  Trzeba nieustanie doskonalić swoje umiejętności – mówił Jan Kachniarz z DPS w Rudzie Różanieckiej.

Zaprezentowany skecz „Adam i Ewa”, który wykonała grupa DPS z Rudy Różanieckiej bardzo entuzjastycznie został odebrany przez widownię.

– Nie wiedziałem, że Ewa miała takie super warkocze. Nie wiedziałem też, że samego Boga próbowała skusić szarlotką z jabłkami z zakazanego drzewa. – zażartował ks. biskup Mariusz Leszczyński.

W poniedziałkowe spotkanie poza talentami woklanymi i aktorskimi, zostały zaprezentowane także rękodzieła wykonane przez osoby niepełnosprawne.

W spotkaniu wzięli udział m.in.:
ks. Biskup Mariusz Leszczyński,
ks.dziekan Andrzej Stopyra,
Dyrektor Generalny Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie – Mariola Zajdel-Ostrowska,
Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim – Dariusz Tracz
Dyrektor PFRON w Rzeszowie – Maciej Szymański,
Starosta Lubaczowski – Józef Michalik,
Wiceprzewodniczący Rady Powiatu – Marek Wiśniewski,
Burmistrz Miasta Lubaczowa Maria Magoń,
Z-ca burmistrza Lubaczowa –  Adam Margraf,
Wójt Gminy Lubaczów – Wiesław Kapel.

Starostwo Powiatowe, pah


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here