Podkarpacie, powiat lubaczowski: Rozpoczęła się kwalifikacja wojskowa

4
fot. JG

W poniedziałek (06.02) rozpoczęła się kwalifikacja wojskowa. Potrwa do 30 kwietnia. Kwalifikacją objęci zostaną zarówno mężczyźni jak i kobiety. W województwie podkarpackim przed komisjami lekarskimi ma się stawić ponad 19 tys.osób.

Kwalifikację wojskową przeprowadza wojewoda przy współudziale szefa Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Rzeszowie, Wojskowych Komendantów Uzupełnień oraz starostów (prezydentów miast). Tegoroczna kwalifikacja obejmie 15 887 mężczyzn urodzonych w 1993r., 2 785 mężczyzn urodzonych w latach 1988-1992, którzy nie stawali dotychczas do kwalifikacji wojskowej i 443 kobiet. Łącznie obowiązkowi temu podlegać będzie 19 115 osób. W województwie podkarpackim kwalifikację wojskową prowadzić będzie 21 powiatowych komisji lekarskich.

Powiatowa Komisja Lekarska w Lubaczowie mieści się w Miejskim Domu Kultury przy ul. Konopnickiej 2.


4 komentarze

  1. w tych czasach na komisjach było owszem wesoło i na przekór, chciałeś bilet do szczecina, dostawałeś do Jarosławia, chciałeś do desantu dostawałeś do remontowo budowlanej, chciałeś kategorię D dostawałeś A1 itp więc powyższe pytanie jest w pełni uzasadnione…

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here