Lubaczów: Miejski Żłobek już otwarty!

15
fot. lubaczow.pl

W piątek (03.02) odbyło się uroczyste otwarcie Żłobka Miejskiego przy ul. M. Konopnickiej. Miasto Lubaczów znalazło się wśród ośmiu samorządów z Podkarpacia, które uzyskały dofinansowanie w ramach pierwszej edycji rządowego programu „Maluch”. Stworzenie tej placówki to odpowiedź władz miasta na zapotrzebowanie rodziców.

Był czas kiedy likwidowano jednostki, które nie były w stanie się utrzymać. Przeszedł czas, kiedy odtwarzamy jednostki nie patrząc na to czy mogą się utrzymać. (…) Stwarzamy sytuację aby oddać dziecko w dobre ręce, aby czuło się bezpiecznie i było szczęśliwe. W ręce osób, które będą wspomagać, pomagać, ale będą też uczyć – powiedziała podczas otwarcia burmistrz Maria Magoń.

Burmistrz Maria Magoń wspólnie z Przewodniczący Rady Miasta Zdzisławem Ciochem przekazali także na ręce Teresy Nadstawnej (p.o. Dyrektora) pamiątkową tablicę z uchwałą Rady Miejskiej  w sprawie utworzenia Żłobka Miejskiego. Na uroczystości pojawili się przedstawicie władz regionalnych, proboszczowie obu lubaczowskich parafii, pracownicy placówki i rodzice. Uroczystość otwarcia była również okazją do prezentacji i występów artystycznych najmłodszych mieszkańców naszego miasta.

W ramach programu Rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „MALUCH” Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej dokonano adaptacji lokalu przedszkola na potrzeby żłobka za kwotę 66 tysięcy złotych oraz zakupiono niezbędne wyposażenie. Powstanie żłobka to także kilka dodatkowych miejsc pracy.

fot. lubaczow.tv

Relacja z otwarcia na stronie Telewizji Lubaczów.

elubaczow.com, pah, lubaczow.pl

15 komentarze

  1. kto zamykał a kto otwiera – różnica w latach i opcji! a do wyborów jeszcze trochę , oj nie lubisz fifs Pani Burmistrz, a złobek pamiętam tak jak Manek – były jeszcze babcie i ciocie , które z kieszeni fartucha wyciągały cukierki, zyczę aby teraz była w żłobku ciepła i rodzinna atmosfera , a ty fifs wyluzuj- tu polityka nie ma znaczenia

  2. radia niestety nie będzie, podobno zabrakło im pieniędzy na działalność, osoby w nim pracujące pracują teraz w TV Lubaczów, uważam że takie „telewizyjne” reportaże można było robić jednocześnie w radiu i umieszczać na stronie TRL

  3. TRL się wymykało nieco spod kontroli partyjnych lokalnych struktur. A nowo powstała TV Lubaczów jest już całkowicie zależna od łaski i niełaski lokalnych gremiów decyzyjnych. Kto zna szczegóły powstania LTV wie, o czym mówię. TV będzie tak długo istnieć, dopóki przynosić będzie oczekiwane korzyści swoim mocodawcom. A gdyby tak niespodziewanie próbowała niezależności, to nagle braknie środków na jej utrzymanie. Bo „demokracja” i „wolność słowa” nie po to istnieją, żeby każdy mógł mówić, co mu się podoba (parafrazując złotą maksymę złotoustego pierwszego prezydenta III RP).

  4. Szkoda TRL. Może nie do końca było samodzielne, nie do końca obiektywne, ale przynajmniej próbowało takie być. Mogło stanowić (i pewnie stanowiło by) zaczątek niezależnych lokalnych mediów. Teraz pozostał nam laurkowy miesięcznik, laurkowa TV, pewnie z czasem powstanie jednak laurkowe radio, by wypełnić lukę informacyjną. Dowiadywać się będziemy że jest dobrze, a nawet jeszcze lepiej, że nadludzkim wysiłkiem miejscowych władz, że kolejnym sukcesem, że osiągnięto wyniki, że błyszczymy na tle innych, że nasi oficjele wręczali, nagradzali, przemawiali, odbierali laury, zwyciężali w plebiscytach. A tak naprawdę na naszym kochanym zadupiu tylko pogoda się zmienia w sposób niekontrolowany, reszta jest niezmiennie pod ścisłą kontrolą :(

  5. Kolego @bebe: Komercyjne media lokalne bez wsparcia z pieniędzy publicznych nie mają szans bytu. Gdyby nie kasa samorządowa to TV by nie było. Teraz tylko kwestia zastanowienia czy powinna być czy nie. O jej finansowaniu decyduje władza samorządowa wybrana przez mieszkańców w wyborach.
    Choć nie głosowałem na obecną burmistrz, to osobiście uważam, że TV powinna istnieć i być finansowana z kasy samorządowej choćby po to by dokumentować wydarzenia i imprezy kulturalne.

  6. Oczywiście, masz rację. Chciałbym, żeby istniała TV lokalna, radio lokalne, prasa lokalna. Ale patrząc na dotychczasową działalność tych mediów, mam nieodparte wrażenie, że zostały spacyfikowane i ubezwłasnowolnione. To moje zdanie i nie musisz się z tym zgadzać. Dla przykładu – wystarczy porównać zawartość Kuriera Lubaczowskiego (tego sprzed kilku lat, gazetowego, wydawanego przez UM Lubaczów) i Kuriera Lubaczowskiego z obecnych czasów (psl-owskiej laurki). Ocenę wizualną i merytoryczną pozostawiam Twojemu obiektywnemu spojrzeniu.

  7. Nie posądzaj mnie o pozytywną oceną obecnego KL. To, że napisałem, że popieram TV – NIE OZNACZA, że popieram prymitywną propagandę PSL-u za publiczne pieniądze w pseudo gazecie. Dawanie artykułów do Kuriera, a do tego płacenie za ich druk uważam za SKANDAL, który mam nadzieję niebawem się skończy. A chyba się skończy bo Miasto Lubaczów zabiera się za swoją gazetę, Oleszyce i Gmina Lubaczów już wydają własne. Zostaje dla kuriera wsparcie starostwa (podległych jednostek) i Cieszanowa.

  8. „Dawanie artykułów do Kuriera, a do tego płacenie za ich druk uważam za SKANDAL”. Niekoniecznie skandal, to po prostu materiał sponsorowany. Ten, kto płaci, ma prawo wymagać – to logiczne i uczciwe. Nieuczciwym jest natomiast nadawanie takim mediom statusu „samorządowych”. Tyle, że u nas nikt się do tego nie przyzna, że zawartość podlega ścisłej partyjnej cenzurze i służy partykularnym interesom wąskich gremiów.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here