Podkarpacie ma swój portal społecznościowo-biznesowy

6
Carpatia Biznes

Portale społecznościowe towarzyszą większości z nas na co dzień. Wiele osób chce na nich zaistnieć, pokazać się, a dla wielu z nas po prostu nie wypada tam nie mieć konta.

Nowością w tym zakresie zdaje się być Carpatia Biznes (www.carpatiabiznes.pl), będący nie tylko portalem społecznościowym, , innym niż wszystkie, lecz także jego połączeniem z lokalnym biznesem. Ma służyć docelowo jako baza młodych, kreatywnych i zdolnych ludzi. To własnie oni mogą zakładać tu swoje wizytówki, w których mogą prezentować własne osoby pod kątem biznesowym: umiejętności, wykształcenie, nagrody, doświadczenie. Osoba, która chciałby zaoferować swoje umiejętności przedsiębiorcy, może zrobić to właśnie tutaj.

Firmy mogą zaś umieścić logotyp, dane teleadresowe i krótki opis działalności – bezpłatnie. Lub, jeśli zdecydują się zrobić to odpłatnie, dostają dużo więcej możliwości w ramach prezentacji firmy. Można przedstawiać produkty ze zdjęciami, certyfikaty, umieszczać linki i inne potrzebne rzeczy.

Dzięki temu serwisowi znacznie uproszczony jest proces rekrutacji. Właściciel firmy czy kierownik działu decydujący o zatrudnieniu, nie musi tracić czasu na rozmowy kwalifikacyjne z wieloma przypadkowymi osobami. Na Carpatia Biznes ma podział na branże, i na rozmowę może zaprosić tylko wybrane osoby. Te, które potencjalnie go interesują.

Odpowiednie profilowanie pozwala na szybkie i precyzyjne wyszukanie potrzebnych produktów i usług.Portal jest wciąż rozbudowywany, chce oferować coraz więcej możliwości prezentacji.

Na Carpatia Biznes pracy szukają młodzi ludzie, praca szuka młodych ludzi, także biznes szuka biznesu.

Zdarza się, że młodzi ludzie nie wiedzą, w jaki sposób dotrzeć do jak największej liczby osób zainteresowanych wykorzystaniem ich umiejętności. Jeśli szukają pracy, mogą znaleźć ją właśnie dzięki Carpatia Biznes. Mowa nie tylko o pracy na etat, ale także o tych, którzy chcą zarobić tzw. kieszonkowe. Jeśli udzielają korepetycji, pieką wymyślne torty czy robią tatuaże, przez Carpatia Biznes mogą szukać innych osób, które są takimi usługami zainteresowane. Niewykluczone, że dzięki sporej liczbie zleceń to, co traktowali hobbystycznie, tak się rozwinie, że będą mogli założyć własną firmę.

Podstawowym celem powstania CB jest promocja regionu podkarpackiego. Czas zmienić teorię postrzegania Podkarpacia jako regionu mało atrakcyjnego, będącego zagłębiem bezrobocia

Z nazwy zasięgiem portal obejmuje Podkarpacie, ale tak naprawdę nic go nie ogranicza. Tworzą go ludzie wraz z ich wykształceniem, umiejętnościami i pasjami. Nie jest suchą bazą kontaktów i adresów, lecz portalem ludzi i dla ludzi!

Narzędzia CB pozwalają, w łatwy i przystępny sposób, być na bieżąco z informacjami gospodarczymi z regionu. Współpraca z innymi lokalnymi mediami pozwala na szybką aktualizację informacji. Portal jest  wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego dla regionu podkarpackiego.

Pokaż siebie, pokaż co potrafisz najlepiej, naucz się umiejętnie  siebie „sprzedawać”, a z pewnością znajdą się chętni by Cię „kupić”! – po prostu załóż konto!!


6 komentarze

  1. Statystyki wskazują, że zacznie ponad 1/3 przedsiębiorców nie zna instytucji, które mogłyby udzielić im pomocy w prowadzeniu biznesu. Oznacza to, że w razie niepowodzeń nie będą wiedzieli gdzie szukać wsparcia, prawdopodobnie nie są oni też zainteresowani optymalizacją i ulepszeniem swojej działalności, gdyż aktywnie nie poszukują zewnętrznych bodźców sprzyjających rozwojowi i budowaniu konkurencyjnej pozycji na rynku.

  2. Należy podkreślić, że region w którym funkcjonują śląskie firmy jest według portalu Invest in Silesia jednym najatrakcyjniej szych w kraju. Również pod względem infrastruktury, co ma niebagatelne znaczenia dla zagranicznych i krajowych inwestorów. W województwie zlokalizowane jest międzynarodowe lotnisko, trasy szybkiego ruchu łączące je z innymi regionami, skomplikowana sieć połączeń kolejowych. To wszystko powoduje, że nie tylko pod względem zaplecza organizacyjnego województwo śląskie dostarcza funkcjonującym na jego terenie podmiotom bardzo dobrych fundamentów do rozwijania działalności. Niestety nie zawsze firmy potrafią to wykorzystać.

  3. Głównym celem Regionalnego Programu Operacyjnego dla województwa śląskiego jest stymulowanie dynamicznego rozwoju przy wzmocnieniu spójności gospodarczej, przestrzennej i społecznej regionu. Przy czym rozwój należy rozumieć bardzo szeroko, odnosi się on bowiem do wielu komplementarnych płaszczyzn tj. uwarunkowania gospodarcze, społeczne, środowiskowe, infrastrukturalne i technologiczne. RPO zakłada, że wejście regionu na ścieżkę dynamicznego i jednocześnie zrównoważonego rozwoju wymaga przeistoczenia gospodarki z bazującej na przemyśle ciężkim do modelu opartego na wiedzy i informacji. Dlatego tylko się cieszyć, ze region tak dynamicznie się zmienia.

  4. Raport o stanie sektora małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce ukazuje, że województwo śląskie stoi na średnim poziomie pod względem rozwoju przedsiębiorczości. W 2010 roku ten obszar administracyjny był na czwartym w kraju pod względem liczny nowopowstałych MŚP na 1000 mieszkańców i szóstym pod względem zlikwidowanych MŚP na 1000 mieszkańców.

  5. Biznes w ostatnich miesiącach zachowuje się w większości tak, jakby nie wiedział, co ma robić. Przedsiębiorcy z jednej strony boją się kryzysu i o przyszłość swoich firm, z drugiej zaś nie chcą przegapić momentu w którym należałoby już zacząć działać bardziej ofensywie. Stąd te wahania nastrojów .Taka sytuacja wynika z braku wsparcia przedsiębiorstw, które nie znajdują nigdzie informacji służących im pomocą, ani rozwiązań zwiększających efektywność działań. Muszą sobie radzić same w tej sytuacji turbulentnego otoczenia, jednak jest to źle pojęta, wymuszona sytuacją samodzielność , która nie ma odpowiedniej bazy merytorycznej. Firmy nie mogą kompleksowo skonsultować strategii swoich działań, dlatego około 1/3 z nich kończy działalność w czasie krótszym niż jeden rok od rozpoczęcia funkcjonowania.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here