Finały Halowej Ligi Piłki Nożnej w Cieszanowie 2011/2012!

0
Kormed Lubaczów, fot. MK

W piątek 27 stycznia 2012 roku zakończył się turniej Halowej Ligi Piłki Nożnej w Cieszanowie. Po fazie grupowej i pierwszych meczach play-off w rywalizacji pozostały cztery najlepsze zespoły. Gwiazda Wielkie Oczy, ZOZ R-36 Lubaczów, KORMED Lubaczów i Księża Zamośc-Lubaczów . Warto zauważyć, że drużyna ZOZ R-36 i Gwiazdy zajmowały po fazie grupowej 6 i 7 miejsce w tabeli.

O godzinie 18:00 drużyna Gwiazdy Wielkie Oczy zmierzyła się w pierwszym półfinale z ZOZ R-36 Lubaczów. Po pierwszej połowie drużyna z Lubaczowa prowadziła 1-0, aby po 30 minutach gry cieszyć się z wyniku 4-1 i udziału w walce o najwyższe podium w turnieju.

Drugie spotkanie półfinałowe budziło znacznie więcej emocji. Drużyna KORMED Lubaczów od początku rozgrywek była faworytem do udziału w finale turnieju, ale KSIĘŻA po dobrej grze w fazie grupowej i zajęciu 4 miejsca także nie mieli zamiaru oddać finału łatwo. Po ostrym i zaciętym meczu drużyna KORMED-u ograła KSIĘŻY z Lubaczowa i Zamościa aż 9-3 i tym samym znalazła się w meczu finałowym.

Mecz o 3 miejsce w turnieju pomiędzy drużyną KSIĘŻY Zamość-Lubaczów, a GWIAZDĄ Wielkie Oczy zakończył się zwycięstwem drużyny Zamojsko-Lubaczowskiej 6:5.

Finał pokazał, że obie drużyny zasłużyły na udział w walce o pierwsze miejsce. Dodatkowych emocji dodał fakt, że w finale zmierzyły się drużyny sponsorowane przez dwie konkurujące ze sobą spółki medyczne. Jedna jak i druga drużyna z Lubaczowa od początku meczu prezentowała szybki i efektowny styl gry. Po pierwszej połowie KORMED prowadził 3:1, co pokazywało jak wysoko postawiła poprzeczkę drużyna ZOZ R36. Po końcowym gwizdku sędziego KORMED LUBACZÓW cieszył się ze zwycięstwa, ogrywając drużynę ZOZ R36 Lubaczów 7:4.

KORMED LUBACZÓW MISTRZEM HALOWEJ LIGI PIŁKI NOŻNEJ w sezonie 2011/2012 !!

Nagrodę dla najlepszego strzelca turnieju otrzymał zawodnik Gwiazdy Wielkie Oczy – Wojciech Kuzyk, natomiast wyróżnienie dla najlepszego bramkarza turnieju trafiło w „rękawice” bramkarza KORMED Lubaczów – Wojciecha Kornagi.