Muzeum Kresów: Otwarcie wystawy „Spotkanie z rysunkiem”

0
fot. MK

W dniu 22 stycznia odbyło się otwarcie wystawy pt. „Spotkanie z rysunkiem” – wernisaż wystawy twórczości dzieci i młodzieży uczestników zajęć muzealnych w „Galerii Oficyna” przy Muzeum Kresów w Lubaczowie.

Otwarcia wystawy dokonał Dyrektor Muzeum Stanisław Piotr Makara. W otwarciu uczestniczyła Burmistrz Miasta Lubaczowa Pani Maria Magoń oraz dzieci i młodzież – wernisaż został przygotowany przez komisarza wystawy Barbarę Kubrak. W inauguracji wystawy uczestniczyli także rodzice i dziadkowie młodych artystów.

Wystawa jest ukoronowaniem wspólnych wysiłków dzieci, młodzieży i nauczycieli oraz pracowników Muzeum.
W Galerii Oficyna można zobaczyć prace dzieci z Oddziału Przedszkolnego w Oleszycach, a także prace dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z Oleszyc, Lubaczowa, Łukawca, Wielkich Oczu, Rudy Różanieckiej, Miękisza Nowego, Dachnowa, Łukawicy, Tomaszowa Lubelskiego i Narola oraz młodzieży szkół średnich z Lubaczowa i Oleszyc.

Wszystkie prace zostały wykonane na zajęciach muzealnych w 2011r. Większość rysunków powstało w ramach spotkań, lekcji, warsztatów związanych z programami: „Czas rysunku”, „Rysunek bez granic” oraz wystawami czasowymi „Paweł Warchoł. Rysunek” i „VII Triennale polskiego rysunku współczesnego Lubaczów 2011”. Na wystawie można podziwiać 108 prac wykonanych przez 104 młodych artystów.

„Galeria Oficyna” przy Muzeum Kresów w Lubaczowie
Od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 15:00
W soboty i niedziele w godzinach od 10:00 do 14:00

Zapraszamy i zachęcamy do oglądania wystawy artystów młodego pokolenia! 

 

[źródło: Muzeum Kresów w Lubaczowie]

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here