Lubelskie przebuduje drogę w kierunku Podkarpacia

35
fot. belzec.prv.pl

Nieco ponad 440 mln złotych przeznaczy w przyszłym roku samorząd województwa lubelskiego na transport i łączność, czyli m.in. inwestycje drogowe. Wśród planowanych inwestycji jest przebudowa drogi wojewódzkiej nr 865 łączącej Lubelszczyznę z Podkarpackiem i powiat tomaszowski z lubaczowskim.

Przebudowa odcinka drogi wojewódzkiej od Bełżca do granicy Podkarpacia o wartości 38,5 mln zł to bardzo dobra nowina szczególnie dla naszego regionu, gdyż odcinek tej drogi po „naszej stronie” został wyremontowany w ostatnich kilku latach. Trasa ta jest głównym i strategicznym ciągiem komunikacyjnym w naszym regionie i łączy Jarosław (droga krajowa nr 4, w przyszłości autostrada) z Tomaszowem Lubelskim (droga krajowa nr 17, połączenie z Warszawą).

Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 865 Jarosław–Oleszyce–Cieszanów–Bełżec na odcinku od granicy województwa do Bełżca o długości 4,677 km będzie sfinansowana głównie ze środków unijnych. Wartość projektu wynosi 38,5 mln zł. Budżet województwa sfinansuje roboty za kwotę 8,5  mln zł, natomiast pozostałe środki w wysokości 30 mln zł będą stanowiły środki strukturalne – poinformowała nasz portal Monika Płońska z Biura Prasowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego.

W wyniku realizacji projektu nawierzchnia drogi zostanie poszerzona do normatywnej szerokości, a jej nośność wzmocniona do 115 kN, zostaną rozbudowane lub przebudowane obiekty inżynierskie, zatoki autobusowe, chodniki oraz system odwodnienia korpusu drogowego. Przewidywany termin zakończenia robót to 30.10. 2012 r.

Odcinek planowany do przebudowy

35 komentarze

  1. Marszałek o tym mówił już 3 tygodnie temu ale o drodze Jarosław – Narol. Nie było mówione o finansowaniu przez województwo Lubelskie.
    Bardzo dobrze, niech teraz ktoś powie że tak jak u nas PSL rządzi nic nam to nie daje?co by było jakby Starosta z Pis’u, burmistrz PO a marszałek SLD?nikt by się nie dogadał a tak wszystko pięknie ładnie, fakt Marszałek nasz człowiek;]

  2. „Gratulacje” dla Redakcji , starannie unikała zamieszczanie pozytywnych artykułów o jakichkolwiek wydarzeniach , które mogly być skojarzone z obecnymi Wójtami , Burmistrzami i Starostą.A przedstawiany na tym portalu obraz Powiatu to najczęściej pijani młodzi kierowcy i tragiczne wypadki.

  3. do @m , kulturalnych -(przypomnij sobie program „dni Lubaczowa ” …., koncert Filharmonii Rzeszowskiej ) , gospodarczych – remont ulic w centrum , i pamiętaj o zmianie organizacji ruchu na skrzyżowaniu Sienkiewicza, wyszyniego i 3-go Maja

  4. wydarzeniami , najczęściej opisywanymi i komentowanymi na tym portalu to były tragedie , wypadki drogowe spowodowane przez pijanych małolatów i przypadki zatrzymania osób posiadających narkotyki …… jest się czym chwalić ?

  5. Czy Redakcja pisała o jakiś wydarzeniach, które nie miały miejsca? Wypadki to w ostatnim roku bardzo przykra cześć naszej rzeczywistości. Widać ze jesteś „statystycznym” czytelnikiem i takie newsy pozostały u Ciebie w pamięci.
    Dla mnie najważniejsze newsy dotyczyły m.in. sali koncertowej, cerkwi w Radrużu, Narola, itd.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here