Powiat lubaczowski: Wybierz wydarzenie 2011 roku!

10
elubaczow.com

Jaki był rok 2011 w Lubaczowie i powiecie lubaczowskim? Co najbardziej utkwiło Wam w pamięci? Razem z czytelnikami naszego portalu wybieramy WYDARZENIE 2011 ROKU w powiecie lubaczowskim!

Czy mijający właśnie rok w Lubaczowie i powiecie lubaczowskim należał do wyjątkowych i różniących się znacząco od poprzednich? W niektórych aspektach z pewnością tak! Czasami, ta wyjątkowość była pozytywnym i miłym zaskoczeniem,  innym razem – połączona z szokiem, tradegią i smutkiem. Poniżej prezentujemy najbardziej popularne wydarzenia 2011 roku i sondę z możliwością wyboru WYDARZENIA 2011 ROKU w powiecie lubaczowskim.

To, co znacząco wyróżniło 2011 rok od lat poprzednich to z pewnością ilość i rozmiar inwestycji drogowych i infrastrukturalnych w naszym powiecie. Największym placem budowy jest obecnie budowa polsko-ukraińskiego drogowego przejścia granicznego Budomierz-Hruszew o wartości ponad 140 mln i drogi dojazdowej do tego przejścia (wartość około 65 mln). Szczególnie budowa drogi dojazdowej, przebiegającej przez teren gminy Lubaczów i Lubaczowa, dała się we znaki kierowcom powodując spore utrudnienia w ruchu. W ramach tzw. „schetynówek” przebudowano także centrum miasta, a niebawem ruszy przebudowa miejskiego Rynku.

Rok 2011 był niestety wyjątkowy także pod względem ilości śmiertelnych wypadków w powiecie lubaczowskim. W najtragiczniejszych z nich ginęli młodzi ludzie. W lipcu, w Nowym Dzikowie, 23-letni kierowca mercedesa stracił panowanie nad pojazdem, wjechał do rowu i koziołkował. Obrażenia okazały się dla niego śmiertelne. Najtragiczniejszy wypadek zdarzył się także w okresie wakacyjnym – w miejscowości Karolówka/Młodów 22-letni motocyklista, posiadający sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, zderzył się z skuterem.  Na miejscu wypadku zginął motocyklista. 16 i 15-latek jadący skuterem w stanie ciężkim trafili do szpitala, gdzie pomimo wysiłków lekarzy zmarli. W październiku w Oleszycach na przydomowym ogrodzeniu wylądował volkswagen passat – jedna ofiara śmiertelna, kierująca pod wpływem alkoholu. Początek listopada: jedna ofiara śmiertelna w miejscowości Doliny, zginął 23-latek. Końcówka listopada: dwie ofiary śmiertelne i dwie osoby ciężko ranne – to bilans wypadku drogowego do jakiego doszło przed północą w miejscowości Łówcza (gm. Narol).  Jazda 24-latka motocyklem przez miasto z prędkością 159 km/h zakończyła sie „jedynie” mandatem.  Oprócz tego lubaczowscy policjanci zatrzymywali także rekordową liczbą pijanych kierowców.

Na szczęście 2011 rok zaskoczył także pozytywnie. Na uwagę zasługuje fakt „sporej aktywności” wokół cerkwi pw.  św. Paraskewy w Radrużu.  W październiku jako pierwsi informowaliśmy, że obiekt ten znalazł się na liście programu World Monuments Watch 2012Dzięki wielu inwestycjom cerkiew świeci także blaskiem i przykładem. Ogromnym wydarzeniem było także otwarcie nowoczesnej sali koncertowej w Lubaczowie, która jest jedną z najnowocześniejszych w kraju.

W naszym regionie nie zabrakło także imprez o wymiarze wybiegającym znacznie poza teren powiatu lubaczowskiego, a nawet Podkarpacia. Najpierw 9 lipca odbył się Oleszyce Hip-Hop Fest, następnie początkiem sierpnia w Baszni Dolnej (gm. Lubaczów) miał miejsce Festiwal Kultur i Kresowego Jadła połączony w tym roku z Galą Myśliwską, a na koniec wakacji odbył się Cieszanów Rock Festiwal 2011.  Na każdej z tych imprez pojawiło się kilka tysięcy osób z regionu i całego kraju.

Na znaczący akcent sportowy mijającego roku musieliśmy czekać aż do grudnia. Wtedy to, Alicja Pałczyńska z Cieszanowa  została w Belgradzie Wicemistrzynią Świata w Karate Tradycyjnym Fudokan.

 A które z wydarzeń mijającego roku Waszym zdaniem zasługuje na miano tego najważniejszego?

ZAGŁOSUJ W NASZEJ SONDZIE !!!
(możesz wskazać max. 3 odpowiedzi)

[poll id=”5″]

Głosujemy do końca roku. Możesz dopisać własne wydarzenie w komentarzach…

10 komentarze

 1. Sonda powinna być dostępna dla wszystkich. Jeżeli wchodząc na artykuł widzisz od razu jej wyniki (bez możliwości głosowanie) to znaczy, że już inny użytkownik z takim samy adresem IP (aj Twój) głosował w tej sondzie. ps. Spróbuj jeszcze raz!

 2. Państwowa Szkoła muzyczna jest tu:
  http://lubaczow360.pl/index.php/lubaczow/87-psmlubaczow.html

  Przebudowa drogi dojazdowej do przejścia (pierwsze światła w Lubaczowie) widać tu:
  http://lubaczow360.pl/index.php/lubaczow/92-wyszynskiego3maja.html

  Prace remontowe wyglądały tak:
  http://lubaczow360.pl/index.php/lubaczow/84-wykopalisko3maja.html
  i tak
  http://lubaczow360.pl/index.php/lubaczow/80-ul-3-maja-ul-wyszynskiego.html

  Był jeszcze Radruż, tylko ktoś zablokował.

 3. Widzę żę admin lubi kasować komentarze krytyczne, ale napiszę jeszcze i będę pisać do skutku 🙂
  Kto przy zdrowych zmysłach daje jako najważniejsze wydarzenie roku śmierć ludzi na drogach? Robić z czyjejś śmierci sensację. Owszem jest to tragiczne że tyle osób zginęło – ale żeby to było naważniejszym wydarzeniem roku? To raczej tragiczne a nie ważne… Ważna jest pamięć po tych osobach…

 4. Jedno z pytań brzmi: co najbardziej utkwilo Wam w pamięci? A niestety takie wydazenia miały mijsce i nikt już tego nie zmieni! To zwrócenie uwagi na pewne „zjawisko” a nie zwracania uwagi na konkretny wypadek. Może da to coś do myślenia młodym mieszkańcom naszego powiatu!

 5. „Ogromna liczba śmiertelnych wypadków drogowych z udziałem młodych kierowców” – i to takie fascynujące wydarzenie, na które powinniśmy głosować? No chyba nie.. /w stu procentach zgadzam się z HORY… -no kto przy zdrowych zmysłach tak robi? ludzie, opanujcie się

 6. Macie do wyboru 8 opcji + jedna odpowiedz otwarta. Nie uważacie danego wydarzenia za istotne, to nie glosujcie i tyle. Jeżeli tak zdecyduje większość to temat wypadków sam legnie a wygra sala koncertowa i oby! Redakcja wybrała najbardziej czytane tematy i tyle – proste!

Comments are closed.