Powiat lubaczowski: Dzięki środkom unijnym niepełnosprawni się aktywizują

0
fot. TRL Lubaczów

We wtorek (20.12) odbyła się konferencja podsumowująca projekt „Program aktywizacji społecznej w powiecie lubaczowskim” realizowany jest przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Lubaczowie. Dzięki programowi niepełnosprawni mogli m.in. uczestniczyć  w kursach i wyjechać na turnus rehabilitacyjny.

W tegorocznej edycji programu niepełnosprawni mogli szkolić się w zakresie wikliniarstwa z bukieciarstwem użytkowym, projektowania ogrodów czy obsługi komputera lub kasy fiskalnej. Oprócz szkolenia uczestnicy projektu zapewnione mieli także: materiały dydaktyczne i promocyjne oraz wyjazd na turnus rehabilitacyjny.

Anna Hanus-Witko koordynatorka projektu podczas konferencji przybliżyła zalety programu, który daje osobom niepełnosprawnym realną szansę na podniesienie swoich kwalifikacji i podjęcie zatrudnienia. – Celem projektu oprócz aktywizacji społecznej mieszkańców naszego powiatu jest także zachęcenie tych osób do tego by wyszli z domów, wyszli z zamkniętego kręgu, jaki tworzy ich niepełnosprawność, żeby zmienili swoje życie. Dzięki środkom unijnym, jakie pozyskaliśmy dajemy taką szansę – mówi A. Hanus-Witko.

Starosta Lubaczowski Józef Michalik podczas konferencji mówił o planach, które w przyszłości mogą zmniejszyć poziom bezrobocia w powiecie. – Powołanie Centrum Integracji Społecznej – instytucji obsługującej spółdzielnie, które Starostwo chce tworzyć na bazie bezrobotnych, którzy wzięli udział w szkoleniach zorganizowanych przez PCPR, mogłoby być pierwszym znaczącym krokiem do zmniejszenia poziomu bezrobocia w powiecie – mówi Starosta Józef Michalik.

Program finansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Priorytet VII, Program Operacyjny Kapitał Ludzki.

Źródło: Inf. własna, Twoje Radio Lubaczów


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here