Klasa Elżbiety Ciemięgi z lubaczowskiego LO najlepsza w konkursie „Euroscola”

5
fot. europarl.pl

Uczniowie klasy I e1 z Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Lubaczowie zwyciężyli w konkursie „Euroscola 2012” i w nagrodę w lutym przyszłego roku wyjadą do Parlamentu Europejskiego. Opiekunem grupy jest Elżbieta Ciemięga, nauczycielka języka polskiego.

Kilka dni temu zadzwoniła do mnie pani z Parlamentu Europejskiego z wiadomością, iż moja klasa zdobyła nieco ponad 290 punktów na 300 możliwych w konkursie „Euroscola 2012” i w nagrodę w lutym wyjedziemy do Parlamentu Europejskiego. To wspaniała wiadomość – mówi Elżbieta Ciemięga z lubaczowskiego „ogólniaka”, która do Strasburga wyjedzie po raz kolejny.

Quiz internetowy Euroscola to konkurs wiedzy o Unii Europejskiej, organizowany przez Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego w Polsce i przeznaczony dla uczniów gimnazjów (14-16 lat) i szkół ponadgimnazjalnych (16-20 lat). Nagrodą w konkursie jest dofinansowywana wizyta w siedzibie Parlamentu Europejskiego w Strasburgu, gdzie odbędzie się spotkanie zwycięzców konkursu Euroscola z całej UE.

W konkursie w każdej ze szkół mogła brać udział dowolna ilość klas, ale wygrywa tylko jedna, która zdobyła najwięcej punktów w teście. W lubaczowskim LO do konkursu przystąpiło sześć klas. Najlepsi okazali się właśnie podopieczni Elżbiety Ciemięgi.  – Bardzo się cieszę z sukcesu. To efekt solidnego przygotowania moich uczniów – dodaje E. Ciemięga.

Euroscola umożliwia uczniom odwiedzenie Parlamentu Europejskiego w Strasburgu i zapoznanie się z jego pracą. Młodzi ludzie uczestniczą w symulowanych posiedzeniach „komisji parlamentarnych”, a następnie obradują podczas „posiedzenia plenarnego”. Grupa może się składać maksymalnie z 24 uczniów oraz 2 nauczycieli. Konkurs Euroscola prowadzony jest jednocześnie w wielu państwach Unii Europejskiej, uczniowie i opiekunowie zwycięskich zespołów (klas), spotkają się w Strasburgu wraz z 500 innymi uczniami i nauczycielami z Unii Europejskiej.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

5 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here