Na Podkarpaciu silny wiatr zrywa dachy i przewraca drzewa

12
fot. Archiwum

Ponad 20 interwencji spowodowanych silnym wiatrem zanotowali od rana w poniedziałek strażacy na Podkarpaciu – poinformował rzecznik prasowy podkarpackiej straży, Marcin Betleja. Wiatr powoduje szkody także w powiecie lubaczowskim.

„W ciągu kilku porannych godzin wiatr powalił głównie drzewa i konary na jezdnie dróg. Są także uszkodzone konstrukcje dachów, wywrócone garaże. Nie ma rannych” – powiedział Betleja.

W Przeworsku wiatr zerwał cały dach z domu jednorodzinnego oraz uszkodził dwa kominy w tym budynku. Z kolei w Łańcucie wywrócił blaszany garaż. Szkody wystąpiły też m.in. w Przemyślu i Ustrzykach Dolnych.

W powiecie lubaczowskim także mocno wieje. Lubaczowscy strażacy interweniowali m.in. w miejscowości Futory (gm. Oleszyce), gdzie drzewo przewróciło się na drogę.


12 komentarze

  1. jak już to „zdjęcie”, a nie „zdjięcie” – to po pierwsze. a po drugie, jeżeli czasem się przyjrzycie to nawet w ogólnopolskich gazetach czy serwisach do artykułów wykorzystuje się zdjęcia archiwalne. ma to zwykle miejsce w przypadku braku zdjęć aktualnych do danego artykułu.

    jest to o niebo lepsza praktyka, aniżeli kradzież cudzego zdjęcia i wykorzystywanie go zwykle bez pisemnej zgody autora.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here