Lubaczów: Woda i ścieki w górę o 6 % od 2012 roku

7
fot. Archiwum

Od stycznia 2012 roku mieszkańcy Lubaczowa zapłacą drożej za wodę i ścieki. To efekt uchwały miejskich radnych, którzy podnieśli ceny na wniosek burmistrza. Łączny wzrost cen wody i ścieków o 6 % radni tłumaczą wzrostem kosztów działalności Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych Produkcyjnych i Handlu Sp. z o.o.

Obecnie mieszkańcy miasta płaca 2,17 zł za metr sześcienny wody i 3,98 zł za metr sześcienny ścieków, w sumie to 6,15 zł. Zgodnie z uchwałą miejskich radnych z 23 listopada br., w 2012 ceny te będą kształtować się na poziomie: 2,25 zł brutto (woda) i 4,27 zł brutto (ścieki), co w sumie daje 6,52 zł. To kolejna podwyżka cen wody i ścieków w Lubaczowie, w 2011 roku ceny wzrosły w sumie o prawie 10 %.

fot. Uchwała RM w Lubaczowie

Ceny wody i ścieków podnoszą także inne samorządy w naszym powiecie. Więcej o cenach w innych gminach napiszemy niebawem.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z 13 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

7 komentarze

  1. W sumie tym razem to nie jest wielka podwyżka – razem 0,37 zł na kubiku. Licząc, że zużywam koło 50 w roku – to zapłacę więcej o jakieś 18,50 przez cały rok.

    Gdyby jednak podwyżki nie było – to różnicę we wpływie do PUK budżetu trzeba by było pokryć ze środków miejskich – a to już setki tysięcy złotych w „opłakanym” budżecie mniej.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here