Zespołu Szkół w Rudzie Różanieckiej z Certyfikatem Szkóły Promującej Zdrowie

0
fot. narol.pl

Do sieci szkół promujących zdrowie dołączyło kolejnych dwadzieścia placówek z całej Polski. Wśród wyróżnionych Krajowym Certyfikatem Szkół Promujących Zdrowie znalazł się Zespół Szkół w Rudzie Różanieckiej – informuje Narolskie Centrum Informacji w Serwisie Urzędu Miasta i Gminy Narol.

W siedzibie Ministerstwa Edukacji Narodowej 4 listopada br. minister edukacji narodowej Katarzyna Hall wręczyła certyfikat na ręce dyrektor ZS w Rudzie Różanieckiej Doroty Wróbel. Szkoła dołączyła do grona jedynie 66 placówek w Polsce, które należą do sieci szkół promujących zdrowie.

Zespół Szkół w Rudzie Różanieckiej włączył się do sieci szkół promujących zdrowie w 1994 roku. Pięć lat później szkoła otrzymała Certyfikat Wojewódzki, a 8 marca 2011 roku Centralna Kapituła Krajowego Certyfikatu Szkoła Promująca Zdrowie, działająca przy Ośrodku Rozwoju Edukacji przyznała placówce certyfikat krajowy. Otrzymują go placówki, które podejmują systemowe działania w zakresie edukacji zdrowotnej i promocji zdrowia. Tworzą warunki sprzyjające dobremu samopoczuciu całej społeczności szkolnej, samodzielnie diagnozują swoje problemy, podejmują inicjatywy służące rozwiązywaniu tych problemów oraz dokonują ewaluacji swoich działań. Przynależnością do krajowej sieci może pochwalić się obecnie 66 placówek w Polsce. Jest to zaszczyt dla szkoły, a jednocześnie zobowiązanie do tworzenia i upowszechniania działań służących promocji zdrowia w swoim regionie oraz dzielenia się swoimi doświadczeniami z innymi szkołami w Polsce. Minister wyraziła radość z tego, że liczba szkół promujących zdrowie rośnie, a te które dołączają do tego grona, zarażają tą pasją inne.

Źródło oraz więcej informacji na stronie www.narol.pl


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here