Rzeszów, Horyniec-Zdrój: Uzdrowiska powinny poszerzać swoją ofertę

0
fot. podkarpackie.pl

W minionym tygodniu w Rzeszowie odbyła się Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Innowacyjny rozwój uzdrowisk Polski Wschodniej”. W urzędzie marszałkowskim rozmawiano m.in. o możliwościach rozwoju gmin uzdrowiskowych i samych uzdrowisk. Konferencja była także okazją do prezentacji uzdrowisk z trzech województw: podkarpackiego, świętokrzyskiego i lubelskiego. Z okazji tej skorzystało m.in. Uzdrowisko Horyniec. Spotkanie zostało zorganizowane przez Innowacyjny Klaster Zdrowie i Turystyka.

Dr Tomasz Soliński dyrektor Biura Klasta, przekonywał, że dla uzdrowisk rysuje się dobra perspektywa, gdyż zapotrzebowanie na usługi prozdrowotne będzie coraz większe. Doktor Soliński przekonywał także uczestników konferencji, że uzdrowiska muszą szukać nowych źródeł dochodu, a co za tym idzie zmieniać swoje funkcje: oprócz uzdrowiskowej mieć także ofertę z zakresu turystyki, sportu czy kultury.

W trakcie spotkania swoje oferty zaprezentowały gminy i przedsiębiorstwa uzdrowiskowe. Można było uzyskać informacje dotyczące bazy noclegowej, możliwości aktywnego wypoczynku, usług z zakresu zdrowia i rehabilitacji. Bardzo atrakcyjnie prezentowała się oferta Uzdrowiska Horyniec, które promowało nie tylko szeroką ofertę swoich usług, ale także produkty, w tym wodę mineralną i napoje.

Podczas konferencji rozmawiano także o roli samorządów w rozwoju turystyki uzdrowiskowej i najnowszych trendach i innowacjach w branży.

Konferencja została zorganizowana w ramach projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here