Podkarpacie zgarnęło rekordową kwotę z UE na inwestycje

3
fot. cupt.gov.pl

Nasz region zyskał dotąd 3 mld 970 mln zł z UE na inwestycje infrastrukturalne i znacznie wyprzedza pod tym względem lubelskie, kieleckie i podlaskie – informuje serwis strefabiznesu.nowiny24.pl

Infrastruktura i środowisko to największy z programów operacyjnych. Jego budżet wynosi 37,6 mld euro, z czego 27,9 mld euro to wkład UE.

Finansowane są z tego programu największe inwestycje z takich dziedzin jak: środowisko, transport, energetyka, kultura, zdrowie i szkolnictwo wyższe.

W skali kraju, najwięcej na infrastrukturę zdobywa woj. mazowieckie. Z rozdzielonych 63 mld zł trafi tam 11,5 mld zł. Ale i Podkarpacie jest skuteczne pod tym względem.

Nasz region zyskał dotąd 3 mld 970 mln zł i znacznie bije pod tym względem sąsiednie regiony. Lubelskie zyskało zaledwie 799 mln zł; podlaskie – 634 mln zł, świętokrzyskie 2 mld 315 mln zł; a warmińsko – mazurskie – 2 mld 293 mln zł. Podkarpacie jest lepsze nawet od woj. łódzkiego, które ma do dyspozycji kwotę 2 mld 671 mln zł.

Bez wątpienia, wpływ na to, że nasze województwo mocno przewyższa ościenne regiony pod względem ilości pozyskania środków UE na rozwój infrastruktury decydujący wpływ ma budowa autostrady A4.

Więcej na www.strefabiznesu.nowiny24.pl


Bądź na bieżąco i zostań jednym z 13 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

3 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here