fot. Archiwum
fot. Archiwum

Policjanci lubaczowskiej komendy wraz z inspektorem Stowarzyszenia Autorów ZAiKS prowadzili na terenie powiatu lubaczowskiego kontrole pod kątem legalności odtwarzania muzyki. Ujawniono cztery przypadki publicznego odtwarzania utworów muzycznych bez wymaganej prawem umowy licencyjnej.

Policjanci zespołu do walki z przestępczością gospodarczą lubaczowskiej komendy wraz z inspektorem ZAiKS przeprowadzili kontrole w miejscach użyteczności publicznej na terenie powiatu. Podczas wizyt między innymi w lokalach gastronomicznych sprawdzano czy właściciele posiadają stosowne umowy licencyjne zezwalające na publiczne odtwarzanie muzyki. Wynikiem wspólnych kontroli było ujawnienie czterech przypadków bezprawnego odtwarzania utworów słowno-muzycznych. Wśród nich znaleźli się właściciele lokali z Lubaczowa, Oleszyc oraz Horyńca-Zdroju. Niebawem wszystkie cztery sprawy znajdą swój finał w lubaczowskim sądzie.

Policja przypomina, że publiczne odtwarzanie utworów muzycznych bez wymaganej umowy licencyjnej jest przestępstwem przewidzianym w art. 116 ust. 2 Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych i grozi za nie kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Inf. własna, KPP Lubaczów

8 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here