Dzisiejszym (czwartek, 03.11) koncertem Justyny Lechamn z Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie rozpoczynają się „Jesienne Recitale Pianistyczne” w Państwowej Szkole Muzycznej I Stopnia im. Krzysztofa Komedy w Lubaczowie. W ramach całej imprezy odbędzie się trzy koncerty, na które organizatorzy zapraszają mieszkańców miasta i okolic.

Dzisiejszy (03.11) inauguracyjny koncert Justyny Lechman z UMFC w Warszawie rozpocznie się o godz. 17.00. Za tydzień, 10-tego listopada (czwartek, godz. 17.00) wystąpi Wojciech Pyrcia, także z warszawskiej uczelni. Natomiast w piątek 18-tego listopada (godz. 17.00) koncert profesora Janusz Skowrona z akademii Muzycznej w Krakowie.

Wszystkie koncerty odbędą się w niedawno otwarciej nowoczesnej sali koncertowej przy Państwowej Szkole Muzycznej w Lubaczowie. Wstęp wolny.

W marcu przyszłego roku w PSM w Lubaczowie odbędzie się  V Regionalny Przegląd Fortepianowy Uczniów Szkół Muzycznych I stopnia „Lubaczowskie Impresje Muzyczne”, a w kwietniu I Ogólnopolski Konkurs Zespołów Jazzowych i Rozrywkowych SCHOOL & JAZZ Festival.

fot. Tomasz Michalski

[swfobj src=”https://www.elubaczow.com/wp-content/uploads/2011/10/banner-2.swf”]

10 komentarze

  1. Fajnie, nikt teraz nie może powiedzieć, że w L-wie tylko „imprezy dla małolatów”. Kto ma wrażliwość muzyczną, z pewnością znajdzie ucztę dla duszy. A imprezy plenerowe były, będą i być muszą – po prostu też są potrzebne!

  2. Minęły czasy, kiedy muzyka klasyczna była w modzie i była najważniejsza. Dziś króluje chłam ( w Polsce np. różne piaski, kajaki, kombiaki). Nawet dobry rock stał się muzyką pogardzaną, o jazzie nie wspominając. Głupawe teksty, tandetna linia melodyczna, żałosne głosiki – a do tego plastikowo-pompatyczna aranżacja. Taka jest muzyka „popularna” dnia dzisiejszego. Pomieszanie z poplątaniem, w tej samej skali ocenia się „popularność” połyskujących miernot i dobrych muzyków. I kto wygrywa?

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here