Lubaczowska B klasa: Grad bramek w Starym Dzikowie

0
fot. Archiwum

W niedzielne, mgliste przedpołudnie rozegrana została XII kolejka w lubaczowskiej B klasie. W siedmiu spotkaniach strzelono 29 bramek. Mistrzostwo w rundzie jesiennej zapewnili sobie Czerwoni Cewków.

Tak jak można było się spodziewać, najwięcej emocji wzbudziło derbowe spotkanie w Starym Dzikowie. Victoria podejmowała Czerwonych Cewków. Stawką była nie tylko walka o kolejne bardzo cenne w końcowym rozrachunku punkty, ale również pojedynek o to, która z drużyn gminy Stary Dzików, będzie miała status tej lepszej w gminie przez najbliższych kilka miesięcy – nie tylko poprzez pryzmat tabeli, ale bezpośrednią konfrontację obu klubów. W niedzielnym spotkaniu skuteczniejsi okazali się być Czerwoni Cewków, którzy wygrali 5:3. Hat-trickiem w tym meczu popisał się Konrad Mrówka (Czerwoni), natomiast dwie bramki dla Victorii zdobył Tomasz Wójtowicz, który wszedł na boisko w drugiej połowie spotkania. Tym samym Czerwoni przełamali niemoc i wygrali po raz pierwszy od lat w Starym Dzikowie. Oprócz tego przypieczętowali swoje mistrzostwo w rundzie jesiennej i są na dobrej drodze, by w przyszłym tygodniu zakończyć rundę, z takim samym dorobkiem punktowym, jak Pogoń-Sokół Lubaczów w lubaczowskiej A klasie. Warunkiem jest zwycięstwo u siebie z Tanwią Wola Wielka.

Ciekawy mecz mogli obejrzeć także kibice w Zalesiu. Bardzo poprawnie grający w tym sezonie Błękitni przegrali jednak z Unią Łukawiec 1:3. Bramki dla Unii zdobył niezawodny duet zawodników Ireneusz Szyk – Marek Lada. Ten pierwszy zdobył dwie bramki, zaś drugi strzelił jedną. Unia po dwunastu kolejkach zajmuje drugie miejsce w tabeli, mając trzy punkty przewagi (31 punktów) nad trzecim Walterem Opaka (28 punktów), z którym w bezpośrednim starciu o drugie miejsce po rundzie jesiennej, zmierzy się w przyszłą niedzielę w Łukawcu. We wczorajszym meczu Walter wygrał u siebie z Ryszkową Wolą 3:0, odnosząc pierwsze zwycięstwo nad drużyną z powiatu jarosławskiego. Wcześniejsze cztery potyczki obu drużyn, za każdym razem kończyły się zwycięstwem Ryszkowej Woli. Kolejne zwycięstwo odnióśł Zalew Stary Lubliniec. Tym razem w drugim z rzędu meczu u siebie, pokonał Korzenicę 4:1 i zdołał awansować w tabeli na siódmą pozycję, nadal jednak dystans do szóstych Błękitnych Zalesie wynosi aż osiem punktów.

Swoje derby miała w ten weekend również gmina Oleszyce. Nie spotkały się jednak ze sobą dwie najmocniejsze drużyny z ligi, a najmocniejsza z najsłabszą – mianowicie LKS Zabiała-Stare Sioło z Czarnymi Oleszyce. Wygrali ci drudzy, na wyjeździe rezultatem 2:0. W pozostałych spotkaniach Leśnik Płazów wygrał u siebie z Piastem Antoniki 3:1, a Tanew Wola Wielka pokonała u siebie Dęba Cetula 2:1.

XII kolejka – wyniki:

Victoria Stary Dzików – Czerwoni Cewków 3:5
Zabiała/Stare Sioło – Czarni Oleszyce 0:2
Tanew Wola Wielka – Dąb Cetula 2:1
Leśnik Płazów – Piast Antoniki 3:1
Błękitni Zalesie – Unia Łukawiec 1:3
Walter Opaka – Ryszkowa Wola 3:0
Zalew Stary Lubliniec – LKS Korzenica 4:1

Autor: Arsob

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here