Wybory: Na nich możemy liczyć w najbliższej kadencji

8

Wybory parlamentarne już za nami. Państwowa Komisja wyborcza przedstawiła oficjalne wyniki i podział mandatów. Powiat lubaczowski przez kolejną kadencję nie będzie miał w sejmie swojego macierzystego reprezentanta. W okręgu przemysko-krośnieńskim, obejmującym także nasz powiat, wybraliśmy 11 posłów. Sześć mandatów przypadło PiS, trzy PO i po jednym PSL i Ruchowi Palikota. Na kogo może liczyć Lubaczów i powiat lubaczowski w najbliższej kadencji?

Od lewej: M. Chomycz, P. Tomański, M. Rząsza, M. Kasprzak, M. Golba

Z pewnością najskuteczniejsze działania będą mogli prowadzić posłowie koalicji rządzącej. Wszystko wskazuje na to, że nadal będzie to koalicja PO-PSL. Do Sejmu z listy Platformy Obywatelskiej w naszym okręgu weszli: Małgorzata Chomycz (16 829 głosów), Piotr Tomański (9 621) i Marek Rząsa (9 204). Małgorzata Chomycz, to obecna wojewoda. W ostatnich latach bywała u nas wielokrotnie i bardzo często dawała dowody na to,  że sprawy naszego powiatu są jej bliskie. Tomański i Rząsa, to obecni parlamentarzyści. Obaj, także często gościli na naszym terenie i niejednokrotnie interweniowali w sprawach lokalnych z konkretnymi efektami. Cała trójka zapowiada, że nadal będzie wspierać nasz powiat.

Spore możliwości skutecznego działania będzie miał także Mieczysław Kasprzak, obecny wiceminister gospodarki. Nie wiadomo, czy Kasprzak utrzyma ministerialne stanowisko, ale nawet jako „szeregowy” poseł będzie miał możliwości działania na rzecz ziemi lubaczowskiej. Poparcie dla ludowców na naszym terenie jest znaczące i jedyny poseł z PSL swoimi działaniami z pewnością zechce je utrzymać.

Nieco ograniczone możliwości, ze względu na zasiadanie w opozycyjnych ławach sejmowych, będzie miał poseł PiS Mieczysław Golba, który jako jedyny z sześciu posłów PiS, jest bardzo dobrze rozpoznawalny na naszym terenie i często się tu pojawia. O jego popularności świadczy także prawie 1300 zdobytych u nas głosów. Golba przez kolejne cztery lata będzie w sejmowej opozycji, ale zapowiada skuteczne działania na rzecz mieszkańców naszego regionu.

Pozostali parlamentarzyści, to osoby prawie u nas nie znane lub pojawiające się okazjonalnie i mało prawdopodobne by się to zmieniło.

8 komentarze

  1. Tak tendencyjnego materiału już dawno nie było na tym portalu. Ochłoń nadredaktorze. Na nich możemy liczyć? To przypomnij mi starania, które dla naszego terenu podjął np. Pan Kasprzak, Pan Rząsa. Konkretnie, z wymienieniem decyzji, interwencji, skutecznych zabiegów, interpelacji itp itp. Bo takie pierdu pierdu, że właśnie na nich możemy liczyć, a na innych nie, zakrawa na partyjniacką propagandę. Czy o to chodzi na tym portalu?

  2. Do @Oj@bebe – rozumiem Twoją niechęć do wszystkiego co nie PO-wskie ( a już nie daj Boże PiS-owskie) – no cóż doktryna partyjna. Ale ja nikogo nie zamierzałem się „czepiać”. Proszę o konkrety i nie mogę ich uzyskać. Dlaczego miałbym liczyć na kogoś, kto w parlamencie już siedział, a ja znam go tylko ze zdjęć z okazji obchodów odchodów? Przeciąć wstęgę i pobełkotać do mikrofonu, to chyba niezbyt wielka fatyga, żebym zaczął to cenić?

  3. Słyszy się, że po nowym roku cena oleju nap. będzie wyższa od ceny E95, bo trzeba podnieść akcyzę według poleceń UE. W którym normalnym (!) kraju rząd potulnie i bezkrytycznie wypełniałby polecenia, powodujące wzrost wszelkich kosztów na rynku i wzrost wydatków obywateli? Myślicie, że np. Francuzi czy Niemcy pozwoliliby sobie narzucać durne polecenia, powodujące wzrost inflacji?

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here