MBP Lubaczów: Kiermasz książek za złotówkę i wypożyczalnia na telefon z dostawą do domu

1
MBP Lubaczów

Od niedzieli (10.10) do piątku (14.10) Miejska Biblioteka Publiczna w Lubaczowie  zapraszam przed swój budynek na Kiermasz „Starych Książek”. W ofercie biblioteki bardzo ciekawe książki z różnych dziedzin wiedzy, bajki, legendy oraz lektury. – Zapewne każdy znajdzie coś interesującego dla siebie, swoich bliskich i przyjaciół!Książki sprzedawane będą każdego dnia w godz. 11.00-15.00 za symboliczną złotówkę.

Od początku października w miejskiej bibliotece można wypożyczać książki także przez telefon. Osoby starsze, chore czy niepełnosprawne mogą zamawiać książki, które przyniosą im wolontariusze. Biblioteka podjęła w tym celu współpracę z miejscową organizacją „Strzelec”. Jej młodzi członkowie zadeklarowali pomoc.

Telefoniczna Wypożyczalnia dla Dorosłych  16/ 632 93 53 a

Oddział dla Dzieci – 16/ 632 93 50

Lubaczowska biblioteka chce w ten sposób zyskać czytelników – dysponuje 50 tys. pozycji, ale osoby starsze, czy niepełnosprawne mają kłopoty z dostępem do nich, bo placówka mieści się w piętrowym budynku w którym nie ma podjazdów ani windy. W najbliższym czasie biblioteka chce też utworzyć dział książki mówionej – z myślą o osobach niedowidzących i dzieciach.

REKLAMA


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

1 komentarz

  1. Małe sprostowanie. 10 X to poniedziałek, a nie jak jest napisane w artykule niedziela 🙂 Akcja będzie trwała od poniedziałku do piątku od godziny 11:00-15:00 przed budynkiem biblioteki. Dodam również, że w tych dniach po godzinie 15 również będzie można nabyć książki z tym, że już w budynku biblioteki.
    Pozdrawiam i zachęcam do odwiedzania biblioteki 🙂

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here