fot. psm.lubaczow.pl
fot. psm.lubaczow.pl

Państwowa Szkoła Muzyczna im. Krzysztofa Komedy w Lubaczowie może się już cieszyć z jednej z najnowocześniejszych i najpiękniejszych sal koncertowych w kraju. Właśnie ukończono jej budowę, która trwała pięć lat. W piątek, 14. października uroczystym koncertem inauguracyjnym, sala zostanie oddana do użytkowania. Budowa sali była możliwa dzięki środkom Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu operacyjnego „Rozwój infrastruktury kultury i szkolnictwa artystycznego”.

Sala wyposażona jest też koncertowy fortepian. Zgodnie z rekomendacją wybitnych pianistów i muzyków współpracujących z lubaczowską placówką oraz z upoważnienia całej Rady Pedagogicznej szkoły zakupiono fortepian koncertowy STEINWAY & SONS model D-274 za ponad 415 tysięcy złotych. Fortepian będzie wykorzystywany do nagrań i koncertów z udziałem wybitnych artystów oraz ma służyć promocji młodych szkolnych talentów. W nowej sali koncertowej planuje się organizacje festiwali muzycznych.

6 komentarze

  1. Ale z agitką to redaktor tutaj przegiął. Pod każdym artykułem mówiącym o inwestycjach jest baner reklamujący kandydatów z PO. Tak, jakby to właśnie ta partia mogło wpisać sobie daną inwestycję na swoje konto sukcesów.
    Przecież z tekstu wyraźnie wynika, że budowa trwała ponad 5 lat. Ja rozumiem, że elektorat zmanipulowany, ale bez przesady. Chyba w podstawówce mieliście czytanie ze zrozumieniem?

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here