Lubaczowska B klasa: Czarni Oleszyce znowu „w plecy”

0
fot. elubaczow.com

Runda jesienna przynosi nam w tym roku prawdziwie letnią aurę nawet w październiku. Właśnie w taką pogodę rozegrana została ósma kolejka w lubaczowskiej B klasie. W siedmiu meczach strzelono aż 35 bramek.

Najciekawszy mecz kolejki został rozegrany w Oleszycach. Czarni podejmowali trzecią w tabeli Unię Łukawiec. Po czterech z rzędu imponujących zwycięstwach gospodarzy, przy jednoczesnych dwóch z rzędu potknięciach Unii, wydawać się mogło, że to właśnie Czarni są faworytami tego spotkania. Po raz kolejny jednak Czarni zawiedli i przegrali z Łukawcem 1:3. Honorową bramkę dla gospodarzy zdobył Sałek.

Swoich kibiców ponownie nie zawiedli za to Czerwoni Cewków i Victoria Stary Dzików. Obie drużyny wysoko pokonały u siebie swoich przeciwników – Czerwoni wynikiem 5:0 nad Piastem Antoniki, natomiast Victoria 4:1 z LKS Ryszkowa Wola. W drużynie Victorii zdecydowanie wyróżniał się Grzegorz Nieckarz, który strzelił wszystkie cztery bramki dla swojego zespołu. Czerwoni piąty raz z rzędu nie dali szans przeciwnikowi i już od pięciu meczów nie wyjmowali piłki z własnej bramki.

Ciekawie zapowiadał się mecz w Zalesiu. Tamtejsi Błękitni podejmowali u siebie Waltera Opaka. Obie drużyny chciały „wymazać” plamę z poprzedniej kolejki, w której przegrały swoje mecze u siebie ze znacznie słabszymi od siebie zespołami. Niedzielne spotkanie było właściwie jednostronnym, wynik 5:1 dla Błękitnych mówi o tym sam za siebie. Walter po dwóch porażkach z rzędu, znacznie ograniczył swoje szanse na zakończenie rundy jesiennej w pierwszej „dwójce” awansujących w tabeli. Po wcześniej wspomnianym ubiegłotygodniowym niespodziewanym zwycięstwem Leśnika Płazów nad Walterem (3:1) chyba nie ma już żadnego śladu. W niedzielne południe „Leśnicy” nie podołali u siebie Zalewowi Stary Lubliniec przegrywając mecz 3:5. Warto zaznaczyć, iż po pierwszej połowie Leśnik wygrywał 2:0. Trafne zmiany zawodników Zalewu pod koniec pierwszej i w drugiej połowie, zupełnie jednak odwróciły losy tego meczu w drugiej odsłonie.

W pozostałych niedzielnych spotkaniach Zabiała-Stare Sioło rozbiła Dąb Cetula 5:0 a Tanew Wola Wielka pokonała u siebie LKS Korzenica 2:0.

VIII kolejka – wyniki:

Czerwoni Cewków – Piast Antoniki 5:0
Victoria Stary Dzików – LKS Ryszkowa Wola 4:1
Zabiała/Stare Sioło – Dąb Cetula 5:0
Leśnik Płazów – Zalew Stary Lubliniec 3:5
Tanew Wola Wielka – LKS Korzenica 2:0
Błękitni Zalesie – Walter Opaka 5:1
Czarni Oleszyce – Unia Łukawiec 1:3


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here