Galeria: Trwa przebudowa drogi wojewódzkiej Lubaczów – Budomierz

23
fot. elubaczow.com

Trwa przebudowa drogi wojewódzkiej nr 866 na odcinku Lubaczów – Budomierz. To największe przedsięwzięcie drogowe  w naszym powiecie od wielu lat.Droga prowadzi do powstającego polsko-ukraińskiego przejścia granicznego Budomierz-Hruszew. Inwestycja realizowana jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego i należy do największych inwestycji na Podkarpaciu dofinansowanych ze  środków unijnych. Wartość inwestycji to 65 mln zł, w tym środki UE – 55 mln zł.

Projekt przewiduje przebudowę istniejącej drogi wojewódzkiej nr 866 na odcinku 11 km, przebudowę skrzyżowania w Lubaczowie oraz rozbudowę mostu przez Lubaczówkę. Da tego dochodzi rozbudowa mostu przez potok Zamiło w Krowicy Hołodowskiej oraz stworzenie od podstaw 2-kilometrowego odcinka drogi bezpośrednio prowadzącej do przejścia granicznego w Budomierzu.

Budowa drogi dojazdowej oraz modernizacja drogi wojewódzkiej mają na celu poprawę powiązań komunikacyjnych w regionie i stworzenie warunków dla lokalizowania działalności gospodarczej w tej części województwa, a także połączenie powiatu lubaczowskiego z przejściem granicznym i poprawę mobilności mieszkańców w tym rejonie.

Inwestycja realizowana jest przez Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich, który jest jednostką organizacyjną Samorządu Województwa Podkarpackiego. Wykonawcą robót jest firma Erbud z Warszawy. Termin zakończenia robót planowany jest na październik 2012 roku.


23 komentarze

 1. Równeż nie przepadam ani za Tomańskim ani za Platformą ale uważam że w okresie wyborczym takie reklamy są na porządku dziennym, a co do obiektywizmu strony to jak nie chcesz jej czytać to nie czytaj, lepszego serwisu o mieście niestety nie ma. Redaktorowi mimo, że z PO należy się za to ogromny szacunek.

 2. Nie kumam Waszych problemów! Wszystkie media prywatne mogą promować, reklamować i wspierać kogo chcą. Tak robi Nasz dziennik, niezalezna, Radio Maryja, TV Trwam, TVN, Polsat, NIE itd. To samo tyczy się prywatnych stron i portali internetowych. Sprawa jest prosta – jeżeli zawartość portalu i jego przekaz oraz reklama Wam się nie podoba – nie odwiedzacie tej strony. Jeżeli takich osób będzie odpowiednio dużo – portal padnie. PROSTE !

 3. Zgadzam się z Elopem akurat określenie „rozbudowa mostu przez Lubaczówkę” zakrawa na ogromną ironię…
  Jeden jedyny most most „na wschód” i zamiast go poszerzyć, zwężono go…
  Krzysiek nie o to chodzi, że ktoś jeździ czołgiem, ale życzę Ci spotkania na tym moście z TIRem jadącym z przeciwka, nowszym traktorem, tudzież z kombajnem w sezonie, albo jazdy za starszym rowerzystą… Wtedy może zmienisz zdanie…

 4. Słyszałem o rondzie na ostrowcu, światłach na skrzyżowaniu unii lubelskiej-mickiewicza, zmianie organizacji ruchu na ul. 3go maja-sienkiewicza, 3go maja -sienkiewicza byłaby drogą główną, teraz 3go maja jest drogą podporządkowaną, zresztą słyszałem też o światłach na ul 3go maja-sienkiewicza

 5. Za rządów PISu (2005-2007) Polska cofała się w rozwoju, w najgorszym wypadku stała w miejscu. Kaczyński zamiast rządzić krajem, podskakiwał Rosjanom, którzy w efekcie walnęli nam embargo na warzywa i mięso.
  Mam nadzieję, że wygra Platforma. PIS nie dojdzie do władzy, dopóki przewodniczy mu Kaczyński. Ten człowiek nie potrafi utworzyć żadnego sojuszu z nikim. Co z tego, że mogą wygrać, ale samodzielnie rządzić nie będą, potencjalna koalicja z PSL prawdopodobnie doprowadzi to podobnego finału, jak przed laty.

 6. No tak, gdyby rządził PIS byłoby całkowicie na odwrót, mielibyśmy rozbudowaną sieć autostrad, dług publiczny mniejszy o połowę, setki tysięcy nowych miejsc pracy, nawet kryzys gospodarczy na świecie dzięki PiS byłby zupełnie niewyczuwalny. Najśmieszniejsze jest to, że gdy teraz, po raz pierwszy gołym okiem widać, że wszędzie się coś buduje lub remontuje, wszyscy zwolennicy Kaczyńskich, Napieralskich i innych Korwinów psioczą na lewo i prawo, że…w Polsce się nic nie robi. PIS miał już swoją szansę w latach 2005-2007, której nie wykorzystał, za to trwonił go na kłótniach, przepychankach, paktach stabilizacyjnych podpisywanych co trzy miesiące…

 7. Buduje? , wszystko stoi. Autostrada A2, po wyjsciu Chińczyków stoi. A4 ma opóżnienia. Kolej kompletny chaos. Przy każdej wiekszej inwestycji budowlanej jest chaos i pomówienia o przekręty. Nawet Budomierz ma rok opóżnienia, bo chłopaki nie umieli przetargu rozpisać. Pozatym większość tych inwestycji nie była przygotowana przez PO, oni je poprostu realizowali. Sztandarowe sukcesy PO, to stocznie, afera hazardowa tzn. brak afery, deficyt publiczny i smoleńsk

 8. Wracając do tematu przebudowy drogi. Most jest strasznie wąski. Jeśli na most wjedzie jakaś starsza pani rowerem, to będzie robił się korek, bo ni jak nie będzie miejsca aby ją wyprzedzić. Nie ma tam przecież drogi rowerowej. Będzie kilka metrów dalej już na chodniku, co też jest złym pomysłem. Na kostce brukowej rowerem nie jeździ sie przyjemnie. Zamiast tego lepszym pomysłem byłoby wylanie szerszego pasa asfaltu i zrobienie pobcza. Ale na to już za późno. Cała droga jest tak wąska, że wyprzedzania nie będzie tam chyba w ogóle. Będziemy wlec się za jakimś starszym panem 30km/h. Kolejną sprawą jest organizacja ruchu oraz tępo pracy w chwili obecnej.

 9. przepraszam, napisałem nieprecyzyjnie. Pisząc „Organizacja i tempo prac jest, hm, brak słów, aż dziw bierze, że nikt tego nie raczy nadzorować, kontrolować czy egzekwować. Przy takiej organizacji i tempie prac to moze za rok skończą” – miałem na myśli odcinek od mostu do urzedu skarbowego czyli ok. 1km, chodziło mi, że w tym tempie nie skończą w ciągu roku nawet tego odcinka drogi a co dopiero całości

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here