Lubaczowska B klasa: Na Czerwonych nie ma mocnych!

0
fot. Archiwum

Ostatni weekend września był wyznacznikiem osiągnięcia półmetku w rozgrywkach rundy jesiennej lubaczowskiej B klasy. Siedem meczów przyniosło 21 bramek.

Mecz kolejki i chyba najciekawiej zapowiadający się ze wszystkich dotychczasowych w sezonie – Unii Łukawiec i Czerwonych Cewków po raz kolejny potwierdził, że na Czerwonych póki co nie ma w tej lidze mocnych. Spotkanie rozegrane w Łukawcu, należało do przyjezdnych, którzy wygrali 3:0 i umocnili się na pozycji lidera. Czerwoni już od ponad 360 minut nie stracili bramki. Unia po drugiej z rzędu stracie punktowej spadła na trzecie miejsce w tabeli.

Słabszą dyspozycję Unii Łukawiec wykorzystała Victoria Stary Dzików, która awansowała na drugie miejsce w tabeli dzięki skromnej wygranej na wyjeździe przeciwko LKS Korzenica (0:1). Tym samym na półmetku rozgrywek rundy jesiennej, na czele tabeli mamy dwie drużyny z Gminy Stary Dzików. Niespodziewanej porażki doznał Walter Opaka – gospodarze przegrali z coraz lepiej radzącym sobie Leśnikiem Płazów 1:3. W meczu spadkowiczów z A klasy – LKS Ryszkowa Wola został wręcz rozbity u siebie przez Czarnych Oleszyce 1:5. Czarni coraz pewniej grają w B klasie i mimo dwóch porażek na początku sezonu, tracą już zaledwie jeden punkt do strefy awansujących.

Pierwszy raz w sezonie wygrał Zalew Stary Lubliniec. Spisujący się dużo poniżej oczekiwań Zalew, pierwszy komplet punktów zgarnął w meczu z Tanwią Wola Wielka – wynik meczu 2:0. W pozostałych niedzielnych spotkaniach siódmej kolejki Dąb Cetula wygrał na wyjeździe z Piastem Antoniki 2:0, zaś Błękitni Zalesie niespodziewanie przegrali u siebie z Zabiałą-Stare Sioło 1:2.

VII kolejka – wyniki:

Unia Łukawiec – Czerwoni Cewków 0:3
LKS Korzenica – Victoria Stary Dzików 0:1
LKS Ryszkowa Wola – Czarni Oleszyce 1:5
Piast Antoniki – Dąb Cetula 0:2
Błękitni Zalesie – Zabiała/Stare Sioło 1:2
Walter Opaka – Leśnik Płazów 1:3
Zalew Stary Lubliniec – Tanew Wola Wielka 2:0

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here