Lubaczowska B klasa: Potknięcie Unii, liderem Czerwoni Cewków

3
fot. elubaczow.com

W szóstej kolejce pierwszych punktowych strat doznał lider – Unia Łukawiec. Potknięcie dotychczasowego lidera wykorzystali Czerwoni Cewków i to oni otwierają tabelę w lubaczowskiej B klasie. W szóstej kolejce strzelono 26 bramek.

Pomimo pięciu zwycięstw z rzędu i pozornie stabilnej pozycji lidera, już pierwsze potknięcie zepchnęło Unię Łukawiec z pierwszego miejsca w tabeli – choć jedynie różnicą bramek, to jednak kibice i piłkarze Unii, mogą czuć duży niedosyt po meczu z Dębem Cetula. Unia jechała na mecz z Cetulą w roli zdecydowanego faworyta, piękno piłki polega jednak m.in na tym, iż jest nieprzewidywalna. Wynik był również nieprzewidywalny – 2:2. Remis dla „Unitów” uratował na pięć minut przed końcem Ireneusz Szyk, strzelec również pierwszej bramki.

Stratę dwóch punktów Unii wykorzystali Czerwoni Cewków, pokonując u siebie spadkowicza z A klasy Ryszkovię Ryszkowa Wola 3:0. To już trzeci mecz bez straty bramki dla Czerwonych, strzelając ich przy tym aż siedemnaście. Czerwoni zrównali się tym samym punktami z Unią Łukawiec, za tydzień bezpośredni mecz obu tych drużyn o lidera lubaczowskiej B klasy. Trzeci w tabeli Walter Opaka wygrał na wyjeździe z Tanwią Wola Wielka 3:1. Czarni Oleszyce upodobali sobie wygrywanie meczów, w których strzelają cztery bramki – tak kończyły się trzy poprzednie zwycięskie spotkania Czarnych. Czwarte zwycięstwo w sezonie, tym razem przeciwko LKS Korzenica zakończyło się wynikiem 4:2. Również czwarte zwycięstwo w sezonie odniosła Victoria Stary Dzików, która wygrała u siebie z Zalewem Stary Lubliniec 2:1.

Pierwszy punkt w sezonie zdobyła LKS Zabiała-Stare Sioło. Mecz z Piastem Antoniki zakończył się wynikiem 2:2. Remis jednak niewiele dał ekipie Zabiały-Stare Sioło i nadal pozostają najsłabszą drużyną w B klasie. W ostatnim niedzielnym meczu Leśnik Płazów zremisował u siebie z Błękitnymi Zalesie 1:1.

VI kolejka – wyniki:
LKS Zabiała-Stare Sioło – Piast Antoniki 2:2
Dąb Cetula – Unia Łukawiec 2:2
Czerwoni Cewków – Ryszkovia Ryszkowa Wola 3:0
Victoria Stary Dzików – Zalew Stary Lubliniec 2:1
Czarni Oleszyce – LKS Korzenica 4:2
Leśnik Płazów – Błękitni Zalesie 1:1
Tanew Wola Wielka – Walter Opaka 1:3

Autor: Arsob


3 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here