Kolejny ogromny sukces Elżbiety Ciemięgi, polonistki z lubaczowskiego LO

2
fot. Archiwum

Elżbieta Ciemięga, nauczycielka języka polskiego w lubaczowskim Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki znalazła się wśród trojga laureatów konkursu zorganizowanego przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Komisja doceniła jej scenariusz zajęć lekcyjnych poświęconych tematyce prezydencji Polski w Radzie Unii Europejskiej i w nagrodę odwiedzi Brukselę.

Elżbieta Ciemięga do konkursu dla nauczycieli gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych zgłosiła scenariusz lekcji pt. „Kultura na eksport, czyli co oferujemy Europie nie tylko podczas prezydencji”. Komisja konkursowa doceniła jej pracę i przyznała trzecią nagrodę.  W czwartek (06.10) laureatka odbierze nagrodę w Warszawie, a dwa tygodnie później wyjedzie na 4-dniową wizytę studyjną do Brukseli.

To kolejny sukces polonistki z Lubaczowa. Wcześniej została m.in. wybrana „Belfrem Roku” w plebiscycie Gazety Codziennej Nowiny oraz laureatem II edycji ogólnopolskiego konkursu „WebQuest w Webuzzie”. Nie będzie to także jej pierwszy wyjazd do Brukseli. – Poprzednim razem byłam w tym pięknym mieście z uczennicami w nagrodę za zdobycie czwartego miejsca w Międzynarodowym Konkursie „Data Protection Day”. Bruksela mnie urzekła i bardzo się cieszę, że będę znowu mogła tam zawitać – mówi z niekrytym zadowoleniem Elżbieta Ciemięga.

Zwycięski scenariusz będzie opublikowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, a zwyciężczyni zaproszona, aby przeprowadzić lekcję w Warszawie. Celem konkursu jest. m.in. upowszechnienie wśród młodzieży, wiedzy na temat istoty Przewodnictwa w Radzie Unii Europejskiej, roli najważniejszych instytucji Unii w tym procesie oraz zadań stojących przed Polską, jako liderem w Unii Europejskiej.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

2 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here