Lubaczowska B klasa: Unia Łukawiec nie do zatrzymania

1
fot. walteropaka.futbolowo.pl

To była kolejka gospodarzy – tak można podsumować wyniki niedzielnych spotkań lubaczowskiej B klasy. Wszystkie drużyny grające na własnym boisku, oprócz Zalewu Stary Lubliniec (wyjątek potwierdza regułę) nie pozwoliły wywieźć rywalom choćby jednego punktu ze swojego terenu. W siedmiu meczach strzelono łącznie 31 bramek.

Najciekawszy mecz kolejki pomiędzy Walterem Opaka a Victorią Stary Dzików zakończył się zwycięstwem Waltera 3:1. Bohaterem meczu w Opace i jednocześnie katem dla Victorii był strzelec dwóch bramek Krzysztof Żurek. Grająca do tej pory „jak z nut” Victoria złapała zadyszkę w rozgrywkach. Na jak długo i z jakim skutkiem słabsza dyspozycja jednego z trzech spadkowiczów się ona odbije – zapewne niedługo wszyscy się tego dowiemy.

Prawdziwy marsz od zwycięstwa do zwycięstwa prezentuje Unia Łukawiec. „Unici” rozkręcają się z każdym meczem coraz bardziej, tym razem lider nie dał szans Piastowi Antoniki, wygrywając z nim u siebie aż 4:1. Na pozycję wicelidera wskoczyli Czerwoni Cewków. Niedzielny mecz z LKS Korzenica miał zostać pierwotnie rozegrany w Korzenicy, jednak na prośbę Czerwonych spotkanie rozegrano ostatecznie w Cewkowie. Gospodarze wręcz rozstrzelali Korzenicę, jednostronny mecz zakończył się wynikiem 8:0! To już druga z rzędu bardzo wysoka wygrana Cewkowian – przed tygodniem również u siebie rozgromili Zalew Stary Lubliniec (6:0).

Kolejny udany mecz mają za sobą piłkarze Błękitnych Zalesie. Pozostająca bez porażki drużyna pokonała u siebie słabo grającą w tym sezonie Tanew Wola Wielka 3:0. Ważne trzy punkty zdobyli w wyjazdowym meczu Czarni Oleszyce. Wygrana z Zalewem Stary Lubliniec (4:1) zbliżyła nieco Czarnych do czołówki tabeli i nadal realnie pozwala myśleć o powrocie w szeregi A klasy.

W pozostałych spotkaniach piątej kolejki LKS Ryszkowa Wola skromnie wygrała u siebie z Cetulą 1:0, natomiast Leśnik Płazów wygrał na własnym terenie 5:0 z najsłabszą jak dotąd drużyną w rozgrywkach LKS Zabiała-Stare Sioło. (Autor: Arsob)

V kolejka – wyniki:

Walter Opaka – Victoria Stary Dzików 3:1
Unia Łukawiec – Piast Antoniki 4:1
Czerwoni Cewków – LKS Korzenica 8:0
Leśnik Płazów – LKS Zabiała-Stare Sioło 5:0
Zalew Stary Lubliniec- Czarni Oleszyce 1:4
Błękitni Zalesie – Tanew Wola Wielka 3:0
LKS Ryszkowa Wola – Dąb Cetula 1:0

Fragment meczu Walter Opaka – Victoria Stary Dzików, Autor: rmroczny


1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here