Lubaczów: Murawa na boisku przy SP nr 1 do wymiany

0
fot. Dawid Kopciuch

Trwają prace przy wymianie sztucznej murawy na boisku wielofunkcyjnym przy Szkole Podstawowej Nr 1 i Publicznym Gimnazjum nr 1 w Lubaczowie. Wymiana murawy wykonywana jest przez wykonawcę w ramach wcześniej udzielonej gwarancji.

Po niecałym roku użytkowania trawa syntetyczna nie spełniała wcześniej określonych wymagań. Władze miasta, po przeglądzie boiska tuż po zakończeniu roku szkolnego, wezwały wykonawcę do naprawy murawy w ramach gwarancji. Wykonawca zdecydował, że położy całkiem nową nawierzchnię, którą z kolei w ramach gwarancji dostarczył producent sztucznej trawy. – Prace rozpoczęliśmy, gdy tylko producent dostarczył nam nową trawę, szkoda, że zbiegło się to z rozpoczęciem roku szkolnego, ale nie mieliśmy na to żadnego wpływu. – informuje przedstawiciel wykonawcy boiska firmy „Pich Miarka Zbigniew”.

Na terenie rekreacyjno-wypoczynkowym znajduje się boisko wielofunkcyjne, przewidziane do trzech gier zespołowych. Główna płyta to boisko do gry w piłkę ręczną o wymiarach 20×40 m. W jego obrębie znalazło się także pole do gry w koszykówkę o wymiarach 15×24 m oraz do piłki siatkowej o wymiarach 18x9m.

Budowa boiska, którego koszt to ponad 200 tys. zł, została sfinansowana z środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach programu „Budowa wielofunkcyjnych boisk sportowych ogólnie dostępnych dla dzieci i młodzieży” i środków własnych Gminy Miejskiej Lubaczów.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here