Lubaczów: Będzie nowe ogrodzenie cmentarza

8

Jeszcze w tym roku zostanie przebudowana pierwsza część ogrodzenia cmentarza przy ulicy Kościuszki. Urząd Miejski rozstrzygnął właśnie przetarg w tej sprawie, który wygrała firma JNTS z Lubaczowa. Wartość robót to prawie 220 tysięcy złotych.

Ogrodzenie cmentarza przy ulicy Kościuszki, to jedno z miejsc najbardziej szpecących miejskie ulice. Odpadający tynk i wykruszone cegły „straszą” mieszkańców od kilku lat. Brak remontu tego ogrodzenia miejskie władze poprzedniej kadencji tłumaczyły zbyt dużymi kosztami i brakiem środków w budżecie. Środki znalazły się teraz, a część prac zostanie wykonana jeszcze w tym roku.

– W tegorocznym budżecie na przebudowę ogrodzenia cmentarza komunalnego przeznaczyliśmy 100 tysięcy złotych. Wystarczy to na przebudowę pierwszej części ogrodzenia cmentarza, a dokładnie ogrodzenia cmentarza od strony cmentarza żydowskiego. W przyszłym roku przebudujemy pozostałą część – mówi burmistrz Maria Magoń.

 

[swfobj src=”https://www.elubaczow.com/wp-content/uploads/2011/08/Promar_Lubaczow.swf”]
Lubaczów, ul. Kościuszki 2, tel. 16 632 28 89

8 komentarze

  1. Redaktor popełnił błąd, bo w tym roku remontowane będzie ogrodzenie cmentarza komunalnego, w przyszłym roku pozostała część. Natomiast remont ogrodzenia cmentarza żydowskiego będzie pozyskiwane z funduszy, bo jest to cmentarz pod opieką konserwatora zabytków

  2. inwestycja zbędna ogrodzenie przestało by jeszcze nie jednego burmistrza. Wizerunku miasta od tej inwestycji na pewno się nie zmieni, znacząco. Jeżeli można mówić o jakimś wizerunku miasta, „ani stylu ani ładu”.

    Dam przykład.
    W cały mieście od kilka lat układana jest kostka brukowa.
    I chwała im za to.. ale czy nie można było układać jednym wzorem kostki?

  3. i sprawa druga, dlaczego za remont/naprawę czy cos innego boiska przy szkole nr 1 rozpoczął się 1 września przez co dzieci nie mają gdzie ćwiczyć a a przez całe wakacje nic z tym nie zrobiono? myśli ktoś w tym mieście??

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here