Lubaczów: Będzie nowe ogrodzenie cmentarza

8

Jeszcze w tym roku zostanie przebudowana pierwsza część ogrodzenia cmentarza przy ulicy Kościuszki. Urząd Miejski rozstrzygnął właśnie przetarg w tej sprawie, który wygrała firma JNTS z Lubaczowa. Wartość robót to prawie 220 tysięcy złotych.

Ogrodzenie cmentarza przy ulicy Kościuszki, to jedno z miejsc najbardziej szpecących miejskie ulice. Odpadający tynk i wykruszone cegły „straszą” mieszkańców od kilku lat. Brak remontu tego ogrodzenia miejskie władze poprzedniej kadencji tłumaczyły zbyt dużymi kosztami i brakiem środków w budżecie. Środki znalazły się teraz, a część prac zostanie wykonana jeszcze w tym roku.

– W tegorocznym budżecie na przebudowę ogrodzenia cmentarza komunalnego przeznaczyliśmy 100 tysięcy złotych. Wystarczy to na przebudowę pierwszej części ogrodzenia cmentarza, a dokładnie ogrodzenia cmentarza od strony cmentarza żydowskiego. W przyszłym roku przebudujemy pozostałą część – mówi burmistrz Maria Magoń.

 

[swfobj src=”https://www.elubaczow.com/wp-content/uploads/2011/08/Promar_Lubaczow.swf”]
Lubaczów, ul. Kościuszki 2, tel. 16 632 28 89

Ten baner wyświetlono 753 679 razy.

8 komentarze

  1. Redaktor popełnił błąd, bo w tym roku remontowane będzie ogrodzenie cmentarza komunalnego, w przyszłym roku pozostała część. Natomiast remont ogrodzenia cmentarza żydowskiego będzie pozyskiwane z funduszy, bo jest to cmentarz pod opieką konserwatora zabytków

  2. Wyjaśnienie: Tak jak w tekście – inwestycja dotyczy cmentarza komunalnego. Remontowane będzie ogrodzenie cmentarza komunalnego od strony liceum i cmentarza żydowskiego, a nie samo ogrodzenie cmentarza żydowskiego.

  3. inwestycja zbędna ogrodzenie przestało by jeszcze nie jednego burmistrza. Wizerunku miasta od tej inwestycji na pewno się nie zmieni, znacząco. Jeżeli można mówić o jakimś wizerunku miasta, „ani stylu ani ładu”.

    Dam przykład.
    W cały mieście od kilka lat układana jest kostka brukowa.
    I chwała im za to.. ale czy nie można było układać jednym wzorem kostki?

  4. i sprawa druga, dlaczego za remont/naprawę czy cos innego boiska przy szkole nr 1 rozpoczął się 1 września przez co dzieci nie mają gdzie ćwiczyć a a przez całe wakacje nic z tym nie zrobiono? myśli ktoś w tym mieście??

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here