Powiat lubaczowski: Strażacy-ochotnicy zaprezentowali swoje możliwości

2
fot. lubaczow.powiat.pl

W niedzielę 28 sierpnia na stadionie w Lubaczowie rozegrano Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze, które były jednocześnie eliminacjami do zawodów wojewódzkich. Wystartowało 21 drużyn Ochotniczych Straży Pożarnych z całego powiatu , w tym 4 kobiece i 9 młodzieżowych. Głównym sędzią eliminacji był mł.bryg.Artur Domagalski – informuje lubaczow.powiat.pl.

Celem organizacji zawodów jest m.in. mobilizowanie do intensywnego szkolenia pożarniczego,ocena stanu wyszkolenia jednostek oraz popularyzacja zagadnień związanych z ochroną przeciwpożarową.

Uczestnicy zmierzyli się w dwóch konkurencjach: ćwiczeniu bojowym dla grupy „A”,”C” i Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, a także sztafecie pożarniczej z przeszkodami 7×50 m dla grupy „A” i „C” oraz 400 m dla MDP. Zmagania obejrzeli m.in. Starosta Józef Michalik – Prezes Zarządu  Powiatowego ZOSP RP w Lubaczowie, Bogusław Tkaczyk – Dyrektor Biura Wiceministra  Mieczysława Kasprzaka, mł. bryg.Ireneusz Trojnar -Komendant PSP w Lubaczowie oraz burmistrzowie i wójtowie lubaczowskich gmin.

Źródło, więcej informacji oraz galeria zdjęć na www.lubaczowpowiat.pl

2 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here