Lubaczowska B klasa: Derby gminy Oleszyce dla Zalesia

2
fot. Rafał Kraśnianka

W ostatnią niedzielę tegorocznych wakacji rozegrana została trzecia kolejka rozgrywek lubaczowskiej B klasy. We wszystkich siedmiu spotkaniach strzelono 31 bramek. W derbach Gminy Oleszyce Błękitni Zalesie nieoczekiwanie pokonali Czarnych Oleszyce.

Trzecia kolejka przyniosła nam m.in derbowe spotkanie Błękitnych Zalesie z Czarnymi Oleszyce. Po wysokiej derbowej przegranej Czarnych w ubiegłym sezonie z Błękitnymi Futory (1:5), wydawać by się mogło, że kolejne takie spotkanie już na najniższym szczeblu rozgrywkowym nie powinno sprawić drużynie z Oleszyc aż tak wielu problemów. Po raz kolejny stało się jednak inaczej – Błękitni Zalesie pokonali u siebie Czarnych 5:3, co sprawia, że w chwili obecnej Czarni są dopiero trzecią „siłą”  piłkarską w Gminie Oleszyce. Była to pierwsza przegrana spadkowicza w obecnym sezonie.

Bardzo ciekawy mecz rozegrano także w Opace, gdzie Walter podejmował Czerwonych Cewków. Spotkanie tych obu bardzo wyrównanych zespołów zakończyło się zwycięstwem Czerwonych 2:1. Obie bramki dla przyjezdnych zdobyli rezerwowi gracze – Rafał Kolczak i Sebastian Jabłoński. Wyjazdowym zwycięstwem 3:2 dla Piasta Antoniki zakończyło się natomiast spotkanie dwóch nowicjuszy lubaczowskiej B klasy  – wyżej wymienionego Piasta oraz LKS Korzenica.

Po raz kolejny nie zawiodła swoich kibiców Victoria Stary Dzików. Po dwóch zwycięskich meczach u siebie, w pierwszym wyjazdowym meczu tego sezonu Dzikowianie po raz kolejny osiągnęli wysokie zwycięstwo, pokonując Leśnika Płazów 5:2. Dwukrotnie na listę strzelców w drużynie Victorii wpisał się Janusz Cybulski. Tempa nie zwalnia również Unia Łukawiec, która jest obok Victorii drugą drużyną posiadającą komplet punktów na swoim koncie. Tym razem „Unici” wygrali na wyjeździe z LKS Ryszkowa Wola 2:1 i stali się wiceliderami rozgrywek.

W pozostałych spotkaniach Tanew Wola Wielka wygrała u siebie z LKS Zabiała-Stare Sioło 1:0, a Zalew Stary Lubliniec zaledwie zremisował u siebie z LKS Dąb Cetula 2:2.

III kolejka – wyniki:

Błękitni Zalesie – Czarni Oleszyce 5:3
Zalew Stary Lubliniec – Dąb Cetula 2:2
Leśnik Płazów – Victoria Stary Dzików 2:5
Walter Opaka – Czerwoni Cewków 1:2
LKS Ryszkowa Wola – Unia Łukawiec 1:2
LKS Korzenica – Piast Antoiki 2:3
Tanew Wola Wielka – LKS Zabiała-Stare Sioło 1:0

Autor: Arsob


2 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here