Lubaczów: Turniej im. Kazimierza Górskiego okazją do wsparcia Pogoni Lwów

0
Kazimierz Gorski, fot. W. Jargiło

W najbliższa niedzielę już po raz siedemnasty rozegrany zostanie Turniej Piłki Nożnej im. Kazimierza Górskiego. O Puchar Burmistrza Lubaczowa rywalizować będą drużyny juniorów starszych Polonii Przemyśl, Resovii Rzeszów, Tomasovii Tomaszów Lubelski i Pogoni-Sokóła Lubaczów. Tegoroczny turniej będzie też okazją do wsparcia niedawno reaktywowanej Pogoni Lwów, jednego z najstarszych polskich klubów piłkarskich.

Początek turnieju w niedzielę 7. sierpnia o godz. 10.00 na Stadionie Miejskim w Lubaczowie przy ul. Sportowej. Patronem imprezy jest Stowarzyszenie Sympatyków Pogoni Lwów. W trakcie turnieju na obiekcie będzie prowadzona zbiórka pieniężna i sprzedaż gadżetów reaktywowanej „Pogoni Lwów” w celu zebrania środków finansowych, które wspomogą skromny budżet klubu.

Program turnieju:

09.45 – otwarcie uroczystości i losowanie drużyn
10.00 – rozpoczęcie turnieju „minutą ciszy” ku pamięci tragicznie zmarłego w wypadku zawodnika drużyny gospodarzy Jakuba Hołowacza
10.00 – rozpoczęcie rozgrywek
16.00 – wręczenie pamiątkowych pucharów

Na turnieju obecni będą przedstawiciele Stowarzyszenia Sympatyków Pogoni Lwów – miasta, w którym urodził się i stawiał pierwsze kroki w swojej piłkarskiej karierze Kazimierz Górski. Delegacja członków Stowarzyszenia pojawi się z reprezentacyjną flagą w biało czerwonych barwach z napisem „Pogoń Lwów” z herbem klubu i godłem państwowym. W ten sposób członkowie Stowarzyszenia chcą nagłośnić fakt reaktywacji klubu.

Liczymy, że Turniej Piłki Nożnej im. Kazimierza Górskiego przysporzy wielu wspaniałych sportowych emocji a zawodnikom w trakcie meczy będzie przyświecać jedna ze złotych myśli wielkiego trenera: „Czasami się wygrywa, czasami się przegrywa, a czasami remisuje” – informują organizatorzy: Urząd Miejski i Miejski Ośrodek Sportu w Lubaczowie.

Poniżej fotografia z jednego z pobytów Kazimierza Górskiego na stadionie w Lubaczowie. Na trybunach Kazimierz Górski obok ks. Józefa Dudka. (fot. Parafialny Klub Sportowy Metanoja Lipsko)

Źródło: Inf. własna, UM Lubaczów

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here