Szukają nauczycieli do Społecznej Szkoły Podstawowej z Oddziałem Przedszkolnym w Załużu

17
Szkoła w Załużu

Szkołę Podstawową w Załużu od nowego roku szkolnego ma prowadzić Stowarzyszenie Inicjatyw Gospodarczych Gminy Lubaczów – to pomysł władz gminy na utrzymanie w Załużu 6 klasowej szkoły podstawowej. Władze stowarzyszenia już teraz szukają nauczycieli różnych specjalności.

Od 1 września br. Szkoła Podstawowa w Załużu staje się 3 klasową szkołą filialną Zespołu Szkół Publicznych w Baszni Dolnej. Po wakacjach, organem prowadzącym szkołę ma być Stowarzyszenie Inicjatyw Gospodarczych Gminy Lubaczów. Zmiana organu prowadzącego ma przynieść gminie znaczne oszczędności m.in. dlatego, że w placówce nie będzie obowiązywała karta nauczyciela, dająca zatrudnionym w niej pedagogom szczególnych uprawnień.

Dzięki oszczędnościom będziemy mogli zlikwidować klasy łączone oraz zapewnić dzieciom kontynuację nauki w rodzinnej miejscowości na poziomie szkoły podstawowej. Jako nowy podmiot musimy ogłosić nabór nauczycieli. Po dotychczasowym zainteresowaniu widać, że nie powinniśmy mieć problemu ze skompletowaniem całej kadry – twierdzi Zbigniew Cencora, prezes stowarzyszenia.

Od września w Załużu zatrudnienie będzie mogło znaleźć kilkunastu nauczycieli, większość jednak na etatach cząstkowych. Zainteresowani mogą składać dokumenty do końca czerwca w sekretariacie Urzędu Gminy Lubaczów. Szczegółowe informacje na stronie www.lubaczow.com.pl


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

17 komentarze

 1. czy macie jakieś własne newsy? czy tylko zberacie ze źródeł internetowych? były koncerty big cyc itd i zero informacji, fotek itd, zero własnych wywiadów. Skoro ktoś robi profesjonalna strone to powinien wlozyc w nia troche wlasnej inwencji …

 2. słuchajcie @do redakcji, ma rację. ja nie mówię o patologii spotykanej na e-lubaczow.com, czyli przepisywaniu debilnych niusów z kroniki policyjnej. jeśli ten portal ma być wiarygodny, to postaram się coś podpowiedzieć na bieżąco:
  – co się dzieje na skrzyżowaniu poniżej kościoła św. Stanisława, ale w miarę dokładnie, nie na zasadzie, że przebudowują, to gówniana wiadomość
  – trwa remont elewacji LO – jak to ma wyglądać po zakończeniu??
  – co w ramach remontu warsztatów w ZS? co powstanie, za ile, jak to będzie wyglądać i funkcjonować??
  – co z obiecaną modernizacją Rynku?
  – co z obiecaną modernizacją ulic Kopernika, Konery, Krasickiego?
  to tylko kilka wytycznych dla redaktorów lubaczowskich portali. jestem ciekaw, czy potraktują nas poważnie, czy dalej będą przepisywać pierdoły o odkryciu przez policję makówki na parapecie.
  a jakby się jakiś „portal lubaczowski” poniżył do tego, by pokazać kilka aktualnych zdjęć z miasta, a nie fotek z okazji obchodów odchodów, zresztą przekopiowanych z innych „lubaczowskich portali” to byłbym zachwycony i być może dalej zaglądałbym do internetu, wierząc w wolne media, demokrację i inne tego typu zapomniane wynalazki.

 3. jaco, jak jesteś taki mądry i wszechwiedzący to może sam zrobisz taki portal i będziesz siedział przy nim cały dzień pisząc własne newsy, żaden z miejscowych portali nie jest się w stanie sam utrzymać no chyba że są to strony oficjalne np. miasta czy starostwa, ale tam ludzie otrzymują za to wynagrodzenie a na nieoficjalnych stronach nie i dlatego są robione na zasadzie kopiuj-wklej, jakbyś wiedział ile pracy i czasu kosztuje prowadzenie takiego portalu to byś się tak nie wymądrzał

 4. Prowadzenie portalu traktujemy całkowicie hobbystycznie, nie przynosi to żadnego zysku – wiec można powiedzieć, że portal nie jest profesjonalny. Jeżeli komuś nie podobają sie newsy to umieszczane, to nie musi tu zaglądać. Jeżeli ktoś zna ciekawe tematy na newsy, to zapraszamy do współpracy i przesyłania artykułów.

 5. To popatrzcie na stronkę Huraganu Basznia Dolna. Też nie przynosi żadnych zysków autorowi a chce mu się i z tego co wiem nie mieszka teraz w Baszni a prowadzi ją całkiem całkiem. Trochę chęci. Moim zdaniem albo robić coś z możliwie największym zaangażowaniem albo dać sobie spokój. Kilka portali lubaczowskich jest a w każdym to samo ctrl+c – ctrl+v…

 6. @rado, twoja wypowiedź przypomina pretensje oseska, któremu w piaskownicy zabrali łopatkę do piasku. chciałem poważnie podyskutować, a nie przerzucać się wzajemnymi pretensjami. jeśli masz coś konkretnego do dodania to po prostu to napisz, jeśli nie, zajmij się klockami Lego.
  ja bardzo szanuję prywatne portale, a o tych oficjalnych mam własne zdanie, niekoniecznie pozytywne. zaglądam tam tylko w poszukiwaniu oficjalnych danych, reszta mnie mało interesuje, zwłaszcza obchody odchodów. wyobraź sobie @rado, że mam pojęcie ile czasu i wysiłku kosztuje prowadzenie stron, bo prowadzę dwie prywatne, na których nie zamieszczam czegokolwiek przynoszącego dochód, więc jestem jakby w jeszcze trudniejszej sytuacji niż prowadzący tę stronę.
  chwała twórcom i adminom elubaczow.com. nie zamierzałem Was urazić. moje sugestie nie są dla nikogo rozkazem. drażnią mnie jednak duperelne informacje o „sukcesach” policji, ostatnio tu zamieszczanych. to przecież rutynowe działania policji i jej się również dziwię, że chwalą się takimi „osiągnięciami”.

 7. skoro drażnią cie takie strony to po co na nie wchodzisz i wypisujesz te bzdury, głupi jesteś i pewnie zazdrościsz innym że coś robią bezinteresownie, może się pochwalisz swoimi stronami to zobaczymy jaki z ciebie webmaster

 8. Nie rozumiem waszych problemów. Przecież za korzystanie z tego portalu nie płacicie. Korzystanie z tego portalu nie jest obowiązkowe. Nie podoba się wam, nie musicie tutaj zaglądać. Właściciel portalu ma ochotę na prowadzenie go w dotychczasowej formie – ma do tego prawo i nikt mu nie może zabronić. Przecież napisał, że jest to działalność hobbystyczna.

  A czy ktoś z was kontaktował się z Redakcją i zaproponował współpracę np. na zasadzie umieszczania własnych artykułów z własnymi zdjęciami. Może ktoś poprowadziłby własny dział? Nie znam osoby redaktora osobiście, ale na podstawie jego dotychczasowej działalności pozwalam sobie na stwierdzenie, że jest to osoba otwarta na takie formy wsparcia prowadzenia portalu. Więc zamiast narzekać, wyjdźcie z inicjatywą.

  Od razu uprzedzam, żeby nie wychodzić mi tutaj z tekstami typu „Sam pisz artykuły” bo ja nie zgłaszałem ani nie zgłaszam żadnych zastrzeżeń dotyczących portalu. Co jedynie pod niektórymi artykułami prowadziłem ostrą wymianę zdań z Redakcją, ale spory dotyczyły naszych odmiennych poglądów, a nie samego portalu.
  Pozdrawiam Redakcję i podziwiam za bezinteresowne zaangażowanie.

 9. @rado – uraziłem twoją dziecinną godność? cóż, trudno, swoją kolejną wypowiedzią tylko potwierdziłeś moją o tobie opinię 🙂 żałosny, zacietrzewiony dzieciaczek. może za długo siedzisz na słoneczku? nie dała mamusia czapeczki z daszkiem?

 10. jeszcze raz powtórzę – nie zamierzałem urazić Redakcji. może moja wypowiedź była nieco za ostra, za to przepraszam. jeżeli jednak mógłbym coś podpowiedzieć, biorąc również pod uwagę sugestie innych piszących – to przydałby się jakiś mały apel od Redakcji, typu np. kochani wysyłajcie zdjęcia, jeśli coś ciekawego zauważycie, dzielcie się wiadomościami ciekawymi i ważnymi dla naszego terenu itp.
  żeby wykazać moją dobrą wolę zobowiązuję się do końca tygodnia przesłać zdjęcia remontu LO, remontu ZS, remontu zabytkowej kamienicy naprzeciw LO, przebudowy skrzyżowania Sienkiewicza-Wyszyńskiego-3 Maja. arcydzieła to nie będą, bo żaden ze mnie fotograf, ale może redakcja zechce je wykorzystać.
  o jedno w zamian proszę – zwróćcie uwagę na dzieciaków w rodzaju rado, bo przykro się czyta żałosne zaczepne tekściki, które niczego nie wnoszą, a stają się najczęściej powodem awantur między internautami.
  @Luk, więcej luzu. jakby mi się nie podobało, to bym tu nie zaglądał. czy jednak nikt z nas nie ma prawa do zgłaszania uwag, pomysłów? pozdrawiam 🙂

 11. a może ktoś, uzupełniając moje heroiczne wysiłki 😉 zrobiłby fotki na moście na Wiszni (tam trwa remont i zamontowane są światła – pierwsze w Lubaczowie, choć tymczasowe)?
  nie wiem jak Was, ale mnie interesuje najmniejsza duperelka z mojego miasta. również to co się dzieje w powiecie.

 12. @Jaco tak w kwestii uzupełnienia jeszcze, to zapraszamy do grona naszych znajomych na facebook’u – @Redakcja Elubaczow – tam publikujemy więcej informacji niż na samym portalu. Przekonaliśmy się, że ta forma komunikacji (fb) jest obecnie skuteczna, prosta i popularna – a do tego nie ma tam całkowitej anonimowości. Wrzucenie fotki z „obchodu miasta” to kwestia kilku sekund, a nie bardzo wiemy jak takie fotki wrzucać na portalu – jako news? Poza tym mamy ogromną świadomość możliwości rozbudowy portalu i niedociągnięć, ale jak już wcześniej było pisane – obecnie to wyłącznie hobby zależne od posiadanego wolnego czasu, a tego nieco brakuje.

  A tu tak dla zrozumienie tematu archiwalny wywiad w TRL Lubaczów nt. portalu:
  Twoje Radio Lubaczów - Piotr Hulak - portal elubaczow.com - rozmowa

 13. ja głosuję codziennie na plac zabaw!

  do Redakcji – nie używam Facebooka, jakoś nie mogę się przekonać do tych tzw. portali społecznościowych, trochę mi one trącą takim owczym pędem, ale to wyłącznie moje zdanie. gdyby moja propozycja odnośnie zdjęć została przyjęta, to mogę je przesłać mailem, a umieścilibyście je (lub nie) sami, po ewentualnej ocenie przydatności.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here