Licealiści z Lubaczowa uzbierali ponad 50 kg plastikowych korków na porotezę nóg dla Marcina Statucha

0
fot. LO Lubaczów

Uczniowie lubaczowskiego ogólniaka zakończyli akcję zbierania plastikowych korków i „liptonek”, które przeznaczyli na protezę nóg dla Marcina Statucha (25 lat) z Sandomierza, który w 2009 roku uległ ciężkiemu wypadkowi porażenia prądem z trakcji kolejowej. W wyniku tego nieszczęśliwego zdarzenia amputowano mu obie nogi oraz dokonano przeszczepu poparzonej skóry na lewym ramieniu.

Marcin oczekuje na protezy kończyn, które umożliwią mu samodzielne funkcjonowanie i powrót do aktywności zawodowej. Rehabilitacja oraz zakup protez wymagają zebrania ogromnych środków finansowych, które przekraczają jego możliwości.

Marcin chciałby wrócić do pracy kucharza, jednakże niesprawność fizyczna uniemożliwia mu to. Pomóc mu może zbiórka plastikowych korków, którą przeprowadzili m.in. uczniowie z lubaczowskiego LO. Organizatorkami akcji były uczennice Joanna Roczniak i Dominika Mazurek, które szczególne podziękowania składają pani Ani Miśków, bez której akcja by się nie odbyła, uczniom z klas 1a2, 1a3, 2a, zwycięzcom, dyrekcji, nauczycielom i całemu LO !

Organizatorzy podsumowując akcję informują,  że w całej szkole zebrano łącznie ponad 50 kg korków, a najlepsi okazali  się uczniowie klasy 1d i 2b. Uczniowie apelują także by nie zaprzestawać zbiórki i kolekcjonować korki w domu.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z 13 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here