Radio Rzeszów: Cieszanów „Sportową Gminą 2011”

6
Certyfikowany przez FIFA stadion w Dachnowie.fot. actglobalsports.com

Cieszanów „Sportową Gminą 2011”. Wyróżnienie jest przyznawane samorządom, które łączą budowę nowoczesnych obiektów sportowych z programem rozwoju sportu i rekreacji.  Kapituła nagrodziła gminę m.in. za  profesjonalny skatepark i plac zabaw dla dzieci w centrum miasta – informuje Polskie Radio Rzeszów.

Obiekty mają być oficjalnie oddane do użytku w piątek, a w sobotę w skateparku odbędą się ogólnopolskie zawody. Inwestycje  powstały w ramach projektu „Rozwój infrastruktury sportowo – rekreacyjnej w Gminie Cieszanów”. Obejmuje on m.in. budowę trybun na stadionie w Dachnowie. Ten obiekt powstał w zeszłym roku, połowę czyli mln zl dał resort sportu. Jest pełnowymiarowy, ma sztuczną nawierzchnię i certyfikat FIFA umożliwiający  rozgrywki  międzynarodowe. W całym kraju powstało pilotażowo 5 takich stadionów.

Uroczysta gala wręczenia wyróżnień dla sportowych gmin odbędzie się 14 czerwca w Warszawie.

6 komentarze

  1. to po cholerę się Gdańsk z Wa-wą droczą o mecze z Francją i Niemcami? przenieść to do Dachnowa! certyfikat FIFy jest, kibice się znajdą i na pewno nie będzie problemu z chuliganami. ostatni dachnowski chuligan przejechał rowerkiem żabę i dostał dwa lata, bo podobno żaba była podobna do jednego z konstytucyjnych organów.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here