Lubaczów: Zespół Placówek świętował 4. rocznicę pracy pod patronatem bł. Jana Pawła II

0

 

fot. lubaczow.powiat.pl

W środę 18 maja Zespół Placówek im.Jana Pawła II obchodził czwartą rocznicę nadania mu imienia Papieża Polaka. Na uroczystej mszy św., a następnie akademii poświęconej bł. Janowi Pawłowi II zgromadziła się dyrekcja, nauczyciele i wychowankowie. Gościem był także m.in. wicestarosta Krzysztof Szpyt i dziekan lubaczowski ks. Andrzej Stopyra.
Rozstrzygnięto także konkurs plastyczny poświęcony bł. Janowi Pawłowi II. Dyplomy i słodkie upominki otrzymali wszyscy uczestnicy.

Zespół Placówek tworzą Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy i Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy. Specjalny Ośrodek wspiera rozwój dzieci niepełnosprawnych i wyposaża uczniów w podstawowe umiejętności życiowe i społeczne. Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy przeznaczony jest dla młodzieży charakteryzującej się poważniejszymi zaburzeniami w funkcjonowaniu społecznym. Aktualnie świadczy opiekę całodobową i całoroczną, przeznaczoną dla chłopców w wieku 13 – 19 lat.  W ostatnim czasie w ośrodku została oddana do użytku nowoczesna sala multimedialna. W szkole działa ponadto gabinet specjalistyczny EEG Biofeedback. Zajęcia prowadzi w pełni wykwalifikowana kadra pedagogiczna.

W przyszłym roku, w 5. rocznicę nadania imienia na placu przy Zespole ma stanąć obelisk, upamiętniający bł. Jana Pawła II.

Autor: Iwona Buczko, www.lubaczow.powiat.pl

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here