TVP Rzeszów: Międzynarodowe boisko w Dachnowie

2

fot. TVP Rzeszów

Stadion o międzynarodowym standardzie w środku wsi Dachnów i nowoczesny skate park w centrum niewielkiego Cieszanowa. Samorząd gminy postawił na rozwój sportu i z pomocą funduszy europejskich wydał na te inwestycje 1,5 miliona złotych. Pieniądze zwrócą się, gdy gmina zostanie wypromowana, a promocja powinna teraz pójść jak z płatka – informuje TVP Rzeszów.

„Wsi spokojna, wsi wesoła” a pośrodku ten pełnowymiarowy stadion do piłki nożnej. Chcąc nie chcąc teraz mieszkańcy Dachnowa będą mogli z okien własnych domów oglądać popisy strzeleckie, nie tylko drużyn z ligi okręgowej.

Wielką inicjatywę w małej wsi wsparło finansowo samo Ministerstwo Sportu. Samorządowcy wiedzą, że piłkarzom nie wystarczy tylko nowoczesna murawa, dlatego już budują trybunę dla kibiców. Postawią także tablicę świetlną, licząc na korzystne dla gospodarzy wyniki. A to już centrum Cieszanowa, gdzie dobiega końca budowa nowoczesnego skate parku.

O skate park będą dbali pracownicy Centrum Kultury i Sportu. Zadbają nie tylko o porządek i bezpieczeństwo, ale także o instruktorów, którzy będą uczyć jazdy na deskorolce i rolkach.

Źródło: Adam Mokrzycki, TVP Rzeszów


2 komentarze

 1. wsi spokojna, wsi wesoła
  w stogu siana doopa goła
  w górze gdzieś skowronek woła-
  pięknie ku… dookoła

  a na drzewach żółkną liście,
  winogrona świeże kiście
  sołtys wszystkich chwali w liście
  jak tu ku.. zaje….

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here