Otwarcie nowoczesnej sali koncertowej w PSM w Lubaczowie jesienią

0
fot. elubaczow.com

Opóźnia się oddanie do użytku nowoczesnej sali koncertowej w Państwowej Szkole Muzycznej w Lubaczowie. Obiekt miał służyć uczniom i mieszkańcom już wiosną, ale oficjalne otwarcie przesunięto na jesień, kiedy planowany jest jubileusz 35-lecia szkoły.

Budynek jest praktycznie gotowy, dyrekcja placówki chce jednak wyposażyć salę w najwyższej klasy fortepian koncertowy  firmy Steinway, wartości ponad pół miliona złotych. Zwrócono się do ministerstwa kulutury o dotację na ten cel.

Sala koncertowa przy lubaczowskiej szkole muzycznej jest jedną z najnowocześniejszych  w kraju. Ma zmienną akustykę i spełnia najwyższe standardy w tej dziedzinie. Na widowni może zasiąść 270 osób. Szkoła chce tam organizować festiwale muzyczne. Obiekt może być tez wykorzystywany jako sala projekcyjna i kinowa.  Jest tam również studio nagrań, z którego już chcą korzystać pierwsi zainteresowani.

Budowa sali koncertowej przy lubaczowskiej szkole muzycznej trwała 5 lat i kosztowała ponad 5 milionów złotych. Pieniądze na ten cel przekazało ministerstwo kultury.

Źródło: Polskie Radio Rzeszów

Galeria z budowy sali koncertowej na stronie PSM w Lubaczowie.

Zobacz także

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here